Aparat na zęby

Aktualnie nie brakuje osób, które decydują się na aparat ortodontyczny. Wiedzą, że to rozwiązanie, które jest korzystna ze względów estetycznych. Po zakończeniu leczenia można bowiem uśmiechać się bez żadnego skrępowania.

Nie da się ukryć, że dobre aparaty na zęby są również korzystne, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Wizyty u stomatologa są zaś rzadsze niż miało to miejsce wcześniej. Jaka jest procedura otrzymania takiego aparatu? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Bez wątpienia na początek trzeba udać się do specjalisty. Jest to ortodonta. Dobrze byłoby, gdyby fachowiec miał pozytywne opinia od pacjentów. Takie informacje można sprawdzić np. na internecie. Warto również zwrócić uwagę na oferowane warunki finansowe, a także lokalizację przychodni. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na to, że w trakcie leczenia wizyty u ortodonty są stosunkowo częste i odbywają się przeważnie raz na miesiąc. Na pierwszej wizycie ortodonta analizuje sytuację i ocenia czy rzeczywiście potrzebny jest aparat na zęby. Ponadto wykonywane jest rtg zębów.

Dlaczego to ważna kwestia? Bez wątpienia rtg zębów to szansa na to, aby fachowiec dokładnie zobaczył, jaki jest stan naszego uzębienia. Warto podkreślić, że na kolejnej wizycie jest dopiero zakładany aparat na zęby (między właśnie na podstawie tego zabiegu jak rtg zębów). Założenie aparatu trwa około kilkadziesiąt minut. Po wykonanie czynności pacjenci czują się nieco nieswojo, aczkolwiek jest to zrozumiałe. Wszystko dlatego, że w ich buzi znajduje się coś, czego wcześniej nie było. Na pewno muszą zatem przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Jest to jednak całkowicie normalne.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ortodonta daje swoim pacjentom nie tylko kilka cennych wskazówek dotyczących użytkowania. Można również liczyć na specjalny wosk. Jest on przydatny, zwłaszcza pierwszego dnia. Dlatego, że właśnie wtedy wystające zamki najbardziej ranią naszą jamę ustną. Na szczęście po pewnym czasie ten problem nie jest aż tak bardzo opłakany w skutkach. W początkowym okresie warto jednak zastosować otrzymany od ortodonty wosk. Potem trzeba systematycznie chodzić na wizyty. Specjalista będzie korygował bowiem ustawienia zamków. To konieczne, aby aparat na zęby świetnie wywiązywał się ze swego zadania.