Cenne właściwości magnezu

Poczucie ospałości, zmęczenia, drgające powieki i skurcze mięśni – to pierwsze oznaki braku magnezu. Niewiele jednak osób wie, że tlenek magnezu wpływa również na inne funkcje naszego organizmu, które ciężko jest ocenić na podstawie symptomów.

Na co wpływa tlenek magnezu?

Tlenek magnezu jest jedną z postaci magnezu, który w czystej postaci nie może być przyswojony przez organizm człowieka. Dlatego w suplementacji magnezem ważne jest łączenie pierwiastka magnezu z innymi związkami jak np. z tlenem. Większość z nas wie, że niedobory magnezu wpływają negatywnie na nasz układ nerwowy. Czujemy się senni, nerwowi i mamy problemy ze skupieniem się. Innym znanym objawem niedoboru magnezu są drgające powieki oraz skurcze mięśni. Wszystkie te symptomy związane są jednak z funkcjonowaniem układu nerwowego. Mało kto zdaje sobie sprawę, że tlenek magnezu znacząco wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego. Magnez stosuje się podczas leczenia choroby niedokrwiennej, niewydolności serca w profilaktyce miażdżycy oraz zawałów. Mało tego, magnez wpływa również na funkcjonowanie nerek oraz układu odpornościowego. Jak widać, pierwiastek ten ma szerokie zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu dolegliwości w organizmie człowieka. Dlatego istotne jest, aby na bieżąco kontrolować jego poziom w organizmie. Jeżeli zauważymy u siebie objawy niedoboru magnezy, koniecznie sięgnijmy po jeden z wielu suplementów diety dostępnych na rynku.

Czy tlenek magnezu to najlepiej przyswajalna postać magnezu?

 

Poszukując suplementu diety, który zawiera magnez, musimy zwrócić uwagę, czy będzie on dobrze przyswajalny przez organizm. Jak już wiemy, sam magnez nie jest absorbowany przez komórki człowieka, dlatego do produkcji tabletek wykorzystuje się połączenia magnezu z innymi pierwiastkami. I tak magnez najczęściej łączony jest z tlenem, tworząc tlenek magnezu, z chlorem, glicyną oraz kwasem jabłkowym i cytrynowym. Naukowcy spierają się co do najskuteczniejszej formy magnezu. Dlatego wybór najlepiej przyswajalnej postaci należy pozostawić pacjentom, którzy sami ocenią, która forma jest dla nich najlepsza.

 

Tlenek magnezu to najlepsze uzupełnienie codziennej zbilansowanej diety. Można go przyjmować w postaci suplementu diety lub sprawdzić gdzie występuje w naturze. To odpowiedni krok w stronę ochrony i wzmocnienia swojego organizmu.