Na czym polega plastyka pochwy?

Czasami po porodzie lub urazie zdarza się, że ścianki pochwy rozciągają się i trącą naturalną elastyczność i sprężystość. Z pomoc w tym intymnym problemie przychodzi ginekologia estetyczna i zabieg waginoplastyki.

Ukryta tajemnica…

Aż 90% kobiet rodzących siłami natury, doznaje mniejszych lub większych urazów okolic intymnych. Problem pogłębia się poprzez rutynowe zabiegi nacinania krocza podczas akcji porodowej. To wszystko sprawia, że narządy intymne po porodzie nie zawsze wracają do poprzedniej kondycji. Problem nie jest błahy, ponieważ stan i wrażliwość pochwy jest kluczowa dla satysfakcji seksualnej kobiet i ich partnerów. Medycyna estetyczna przychodzi z pomocą, oferując coraz bardziej popularny zabieg plastyki pochwy. Polega on na uelastycznieniu i poprawie napięcia mięśni dnia miednicy i pochwy, przywracając ją do stanu sprzed ciąży. Do etapów tego zabiegu należą: plastyka przedniej ściany pochwy, plastyka tylnej ściany oraz plastyka krocza. W zależności od stopnia nieprawidłowości, operację wykonuje się w całości podczas jednego zabiegu lub etapowo. Efektem zabiegu jest zwężenie pochwy oraz poprawa napięcia mięśni pochwy. Istotnym elementem operacji jest odpowiednie odtworzenie mięśni dna miednicy i usunięcie nadmiaru śluzówki. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa zazwyczaj od 30 do 90 minut. Hospitalizacja po operacji trwa zazwyczaj jeden dzień, a do zabiegu stosowane są niewymagające zdejmowania, rozpuszczalne szwy. Zazwyczaj po kilku dniach kobieta wraca do całkowitej sprawności ruchowej, a wszelkie rany goją się w przeciągu tygodnia. Po operacji na zewnątrz narządów intymnych pozostaje niewielki szew.

Do mniej inwazyjnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej należy wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym, który likwiduje asymetrie, a dodatkowo nawilża okolice intymne. Zabieg dedykowany jest kobietom z wrodzonymi asymetriami, kobietom w okresie menopauzy i po porodzie. Sprawdź szczegóły zabiegu z użyciem preparatu Desirial –> ginekologia estetyczna Gdańsk.

Ginekologia estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Dzieje się tak dlatego, że większość kobiet po ciąży i porodzie odczuwa większe lub mniejsze niedogodności w obrębie narządów intymnych. Problemy te przestają być tajemnicą, a kobiety nie wstydzą się już prosić lekarza o pomoc. Ginekologia estetyczna znajduje rozwiązania nawet najbardziej intymnych problemów.