Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest teraz słynnym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety przy tym również i mężczyźni. Mimo tego że już sam zabieg wolno wliczyć jako kuracja nadmiernego owłosienia to jest on niezwykle w szerokim zakresie dopasowany jako proces do posiadania nieskazitelnie gładkiej skóry. Z tego powodu wypada poznać się z pewnymi faktami i mitami odnoszącymi się do depilacji laserowej.

Skuteczność depilacji laserowej

Jest to zapewne najbardziej wzbudzający wątpliwości temat depilacji. Dlatego że: gabinety promuje swoje techniki jako mocno efektywne. Badając Internet lub słuchając radia spotykamy bogactwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym gabinecie. Prawdopodobnie wychwycimy że wyjątkowo często przewijają się dwie sformułowania Vectus i Light Scheer oraz cała seria innych mniej chwytliwych marek. Niestety ciężko to pisać bo nieczęsto coś takiego się zdarza ale w tym momencie w Polsce (oraz na świecie) raptem te dwie technologie zagwarantują całkowitą efektywność depilacji. Alternatywne urządzenia w rzeczy samej też mogą efektywnie depilować i dawać nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia aczkolwiek ich skuteczność nie jest pokazana tak wieloma badaniami i dowodami jak pokazanej dwójki. Dlaczego taka jest ich uprzywilejowanie? Te dwa urządzenia były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym w kosmetologii laserem diodowym do depilacji, kolejne lasery diodowe to ledwo próby opracowania czegoś pokrewnego. Należy uzupełnić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został przejęty przez firmę Lumenis, producenta Light Scheer. A powinno się o ty przypomnieć ze względu na fakt że laser Vectus jest już osobiście efektem prac firmy Palomar który jest udoskonaloną wersją wcześniej cytowanego lasera. Laser do depilacji Vectus jest współcześnie oceniany za w największym stopniu efektywny i przydatny w licznych słynnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość efektów

Trwałość tz. uzyskiwane następstwa w trakcie są otwarcie następstwem efektywności depilacji laserowej. Popatrzmy na zjawisko że w małym cyklu czyli miesiąca czy dwóch następstwo depilacji laserem lub światłem IPL będą zbieżne, w obu przypadkach włosy wypadną. Pomimo to po odpowiednim laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem bazuje na rozbijaniu mieszków włosów z których teraz nic nie odrośnie, lecz nasze ciała poddają się nieprzerwanej przebudowie, każda komórka w organizmie zostaje zastąpiona z ustaloną częstotliwością, więc choć się piszę że jest to trwały zabieg to jakkolwiek jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po przeprowadzeniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi samoczynny odrost indywidualnych włosów. Systematycznie należy robić serie zabiegów przypominających aby zabezpieczać stały rezultat depilacji.

Ból w czasie depilacji laserowej

Choć odmienne osoby w inny rodzaj mają czułość na ból i posiadają odmienne granice wrażliwości to prawdą jest że depilacja jest bolesny, z drugiej strony skóra w różnych obszarach jest w wyższym stopniu cieńsza a w niektórych bardziej odporna na ból. Nastawiając się do procesu depilacji laserowej wskazane jest się przystosować na ten fakt, jednak nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki sprawi że wyjdziemy z gabinetu. Ogromna cześć pacjentów zagryzie zęby i nie pokaże objawów bólu, niektórzy głęboko będą cierpieć. Prawdopodobnie mimo to słyszeliśmy lub czytaliśmy w Internecie o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to sztuczki reklamowe lub co gorsza oszukane lasery. Aktualnie świetnym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i ponadto że zabiegi nim reklamowane są formułowane nieraz jako bezbolesne albowiem ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak niebagatelny ból. W ewentualności gdy nie mamy żadnych sygnałów w okresie czasu sesji to wskazane jest się przemyśleć czy sprzęt jest sprawne, względnie czy nie jest stosowana zbytnio niewielka moc zabiegu. Przemyślmy nadto to że rozpoczynające zabiegi będą znacząco bolesne a każde inne co raz to słabiej, a przy końcowym możemy czuć już ledwo lekkie ciepło. Przyczyna jest nieskomplikowany, na początku cebulek włosów posiadamy najwięcej, w cyklu serii depilacji rozpoczyna ich zanikać w związku z tym energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserem

Bezpieczeństwo zabiegu to dominujący wymiar w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się każdemu z cieniutką pasmem światła która da radę wszystko rozciąć. W dodatku lasery używane w medycynie nieprawidłowo stosowane potrafią spowodować niemało szkód. Wpływ posiadają tutaj dwa przyczyny: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne powinna dysponować wiedzę i doświadczenie, przy tym urządzenie powinno być bezpieczne i prawidłowo opracowane. Groźba depilacji laserowej tkwi przede wszystkim z tym że jesteśmy w stanie użyć za dużą dawkę mocy która oparzy daną część ciała. Odpowiedni laser do depilacji da radę jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, tym samym może do tego spowodować dużą ubytek na skórze pacjenta. Pojawia się tu wniosek ażeby w takim wypadku nie wprowadzać wielkiej energii podczas zabiegu by był on bezpieczny. Jednak z innej strony niższa moc to mniejsza skuteczność. Tu dochodzimy do sedna że zabiegi wskazane jest robić dużą mocą ale równolegle taką by nie spowodować szkód skórze właściwej. Nie jest to bezproblemowe i na dodatek lasery pewnych producentów mogą głęboko dozować energię. Zwłaszcza tutaj wygodny jest receptor który można przyłożyć do cery i zinterpretować dozwoloną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i ma go w ofercie jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do zagadnienia bezpieczeństwa w możliwy sposób.

Koszty depilacji

Laserowe usuwanie owłosienia nie należy do tanich zabiegów. Ceny są zróżnicowane w zależności od wielkości partii ciała którą żądamy poddać depilacji laserowej. Wartość ta wynika z tego że ceny laserów są ogromnie ogromne i dla słynnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odbija się w koszcie zabiegu. Jednakże nie można patrzeć tylko na cenę, dlatego że wygoda jaką można pozyskać posiadając cały czas gładkie ciało nie można oszacować.