Dlaczego warto jeść musli lub płatki na śniadanie?

Od wielu lat dietetycy oraz specjaliści od zasad zdrowego żywienia przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Powinno być ono nie tylko cennym źródłem witamin oraz składników odżywczych dla organizmu, ale również zapewniać zbilansowane kalorie, dzięki którym organizm może optymalnie funkcjonować.

Na śniadanie idealnie sprawdzi się musli lub płatki śniadaniowe. Można je połączyć z wybranym mlekiem krowim lub roślinnym, a także z jogurtem owocowym lub jogurtem naturalnym. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych mieszanek musli o różnych smakach – zawsze można także pokusić się o stworzenie swojej mieszanki z wybranych składników. Do przygotowania domowego nie wystarczą płatki owsiane, płatki jaglane, otręby, nasiona chia, błonnik roślinny, siemię lniane, wybrane pestki (np. słonecznika, dyni), pestki goji oraz dowolne dodatki – począwszy od kawałków czekolady, poprzez suszone owoce. W sezonie letnim świetnym dodatkiem do musli są świeże owoce, takie jak na przykład jagody, maliny czy owoce leśne. Poza sezonem, kiedy dostęp do owoców jest znacznie ograniczony idealnie sprawdzą się banany, jabłka czy owoce egzotyczne, takie jak na przykład granat czy nawet cytrusy. Idealnym dodatkiem do musli są także orzechy, które są bardzo cenne dla organizmu, ponieważ zawierają kwasy omega-3 oraz wartościowe kwasy tłuszczowe. Do posłodzenia śniadania warto jest wybrać dobrej jakości miód naturalny, pyłek pszczeli czy masło orzechowe. Wybierając gotowe mieszanki musli warto jest zwracać uwagę na skład produktu – powinien on zawierać jak najmniej przetworzonego cukru oraz innych zbędnych dodatków.

Sprawdź stronę onedaymore.pl by znaleźć odpowiednią dla siebie mieszankę musli.

Jedzenie śniadania to z pewnością bardzo dobry nawyk. Po całej nocy oraz regeneracji podczas snu organizm wymaga sporej dawki kalorii oraz wartości odżywczych, aby móc zacząć funkcjonować. Pomijanie śniadania bardzo często prowadzi do napadów głodu w ciągu dnia oraz sprzyja podjadaniu pomiędzy posiłkami. Warto więc poświęcić rano chwilę czasu na przygotowanie pożywnego śniadania – wystarczy na to około 15 minut. Z pewnością organizm się za to odwdzięczy oraz uda się uniknąć między innymi spadkom energii w ciągu dnia, wzmożonej męczliwości czy problemów z koncentracją uwagi.