Jakie grzejniki do salonu, a jakie do pokoju dziecka?

Urządzanie domu, mieszkania czy biura zawsze zaczyna się od konceptu. Wizja rozkładu pomieszczeń, wybór wiodącego stylu i kolorystyki oraz rozmieszczenie mebli i wszelkich niezbędnych sprzętów – wszystko to zazwyczaj wymaga zaplanowania względem specyfiki poszczególnych pokoi. Podobne rozważania towarzyszą wyborowi grzejników.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik do każdego pomieszczenia?

Obecnie na rynku urządzeń grzewczych mamy do wyboru ogromną gama kolorów, kształtów, stylów i materiałów grzejników łazienkowych i pokojowych. Współcześni konsumenci mają więc praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne w przeciwieństwie do dawnych, jednakowych i nieestetycznych kaloryferów żeliwnych.

Szeroka gama urządzeń grzewczych na artykulygrzewcze.pl to więc doskonała okazja do wyposażenia każdego pomieszczenia w unikalny grzejnik dostosowany do rozmiaru i zapotrzebowania na ciepło. Na przykład najlepsza opcja grzejnika dekoracyjnego do salonu może być zupełnie inna niż idealna do sypialni czy pokoju dla dziecka. Dlatego ważne jest, aby rozważyć najodpowiedniejsze modele do konkretnego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • Lokalizacja grzejnika – niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia potrzebujesz nowego grzejnika, przestrzeń i lokalizacja są kluczowe. Pomyśl dokładnie o wielkości danego pomieszczenia i o tym, ile ciepła naprawdę potrzebuje. Czy jeden model wystarczy? Dokładnie zmierz pomieszczenie, ale nie zapomnij wziąć pod uwagę również innych czynników. Jaka jest izolacja? Ile jest tam okien? Czy są podwójnie oszklone? Następnie zastanów się, gdzie chcesz ustawić model. Aby uzyskać maksymalną wydajność, nie należy blokować przepływu ciepła. Wybierz więc lokalizację, rozmiar i kształt, na które nie będą miały wpływu meble ani zasłony.
  • Funkcjonalność – jeśli zastanawiasz się, jaki może być najlepszy grzejnik łazienkowy, weź pod uwagę praktyczne aspekty i wybierz łazienkowy grzejnik drabinkowy pełniący rolę podgrzewanego wieszaka na ręczniki, np. model Radox Wulkan. To doskonała opcja do małych przestrzeni, łazienek i szatni. Oprócz tego na stronie do wyboru jest wiele różnych stylów, niezależnie od tego, czy jesteś fanem klasycznych, czy współczesnych modeli. Do salonu natomiast sprawdzi się dekoracyjny grzejnik z efektem ozdobnym, który zachwyci gości – np. designerski grzejnik Cordivari Giuly SL lub loftowy grzejnik Cordivari Hand.
  • Moc grzejnika – żeby oszacować zapotrzebowanie cieplne dla danego wnętrza należy znać jego wielkość, wziąć pod uwagę przeznaczenie (kuchnia, łazienka, pokój dziecka, sypialnia) oraz jego specyfikację (lokalizację w budynku, ilość okien itp.). Następnie kubaturę należy pomnożyć przez uśrednioną wartość mocy potrzebnej do ogrzania 1m2 – przykładowo dla łazienki jest to ok. 100 – 150 W/m2.

Dekoracyjne grzejniki loftowe – obecny hit w aranżacjach

Wraz ze wzrostem popularności loftów i stylu loftowego, wzrosło również zainteresowanie i zapotrzebowanie na grzejniki loftowe. Wyróżnia je pewna surowość formy, elegancja i neutralna kolorystyka, czyli zgodnie z zasadą stylu loftowego „mniej znaczy więcej”. Miłośnicy przestrzeni i minimalizmu docenią z pewnością ich walory i wybiorą jeden z modeli dekoracyjnych grzejników loftowych na artykulygrzewcze.pl, taki jak grzejnik loftowy Irsap Sax 2 Horizontal. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą AG GrzejnikiDesign, gdzie szybko i w atrakcyjnych cenach kupimy również dekoracyjne grzejniki dostępne od ręki.