Intensywne nawilżenie skóry twarzy – czy jest możliwe?

Skóra na twarzy, a szczególnie w okolicy oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Należy dbać o nią każdego dnia, stosując dobrej jakości kosmetyki, wśród których nie powinno zabraknąć kremów nawilżających i odżywczych, maseczek oraz serum do twarzy.

 

Szybki zastrzyk energii

Skóra na twarzy musi być dobrze nawilżona, bo wtedy staje się bardziej elastyczna i zachowuje zdrowy wygląd. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków na naskórku tworzy się mocna bariera hydrolipidowa chroniąca twarz przed działaniem czynników atmosferycznych i różnych zanieczyszczeń. Oprócz używania każdego dnia kremów nawilżających należy stosować od czasu do czasu inne preparaty, które są pełne mocno skoncentrowanych składników aktywnych. Obok maseczek ważne miejsce zajmuje serum do twarzy, niezwykle głęboko wnikające wgłąb skóry. Każdorazowa aplikacja takiego kosmetyku to mocny zastrzyk energii dla skóry, która od razu staje się gładsza i nabiera blasku. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że serum do twarzy stosuje się nie codziennie. Niektórzy aplikują je sobie np. raz na tydzień, inni raz w miesiącu. Serum można stosować także wtedy, gdy  kondycja skóry znacznie się pogorszy lub przed wyjściem na ważne spotkanie czy rodziną uroczystość.

 

Na co zwrócić uwagę

Oczywiście nie można kupować pierwszego lepszego serum do twarzy, bo może się okazać, że nie nadaje się do naszego typu skóry. Niektórzy będą potrzebować preparatu, który pomoże zlikwidować nadmiar sebum, a inni wybiorą serum mocniej nawadniające. Niezależnie jednak od rodzaju skóry zawsze trzeba zwracać uwagę na skład serum do twarzy. Powinny w nim zawierać się składniki naturalne, np. różne oleje działające wzmacniająco na skórę, wyciągi roślinne czy witaminy i minerały. Po aplikacji takiego preparatu ma się odczucie lekkości, a skóra staje się promienna. Naturalne serum do twarzy wolne jest od barwników i substancji zapachowych, a jego konsystencja jest żelowa, oleista lub ma postać emulsji.

 

Oczywiście oprócz serum do twarzy trzeba też pamiętać o nawilżaniu skóry od wewnątrz. Troska o gospodarkę wodną organizmu to podstawa, dlatego należy pić dużo płynów. Do tego należy dodać warzywa i owoce, w których oprócz wody są cenne witaminy, minerały i inne naturalne składniki odżywcze.