Jak dbać o skórę ciała podczas odchudzania? Poznaj skuteczne zabiegi ujędrniające skórę!

Wygląd naszego ciała ma współcześnie bardzo duży wpływ nie tylko na nasz ogólny wizerunek, ale też samopoczucie. Dlatego staramy się żyć w zgodzie z zasadami zdrowego żywienia, a także dużo się ruszać, by móc poszczycić się zgrabną figurą i jędrną skórą ciała. Niestety, nie w każdym przypadku ćwiczenia i dieta są nam w stanie to zapewnić. Szczególne trudności w utrzymaniu szczupłej sylwetki mają osoby po 40 roku życia – w tym czasie znacznie osłabia się nie tylko metabolizm, ale też produkcja nowych tkanek kolagenu, które odpowiadają za utrzymanie jędrności  skóry. W takiej sytuacji poza dietą i ćwiczeniami, warto również rozważyć stosowanie dodatkowych zabiegów ujędrniających. Podpowiadamy, co robić, by skóra naszego ciała była gładka, jędrna i pozbawiona niedoskonałości.

Dlaczego skóra podczas odchudzania traci jędrność?

To naturalne, że w młodym wieku skóra inaczej reaguje na utratę wagi niż w wieku dojrzałym. Do 25 roku życia organizm produkuje dużą ilość kolagenu, który nawet podczas intensywnego odchudzania, jest w stanie zapewnić ciału pożądaną jędrność i elastyczność. Niestety, już po kolejnych urodzinach  produkcja nowych włókien kolagenowych systematycznie słabnie, co znacząco odbija się na wyglądzie naszej skóry. Dlatego wraz z przybywającą ilością lat, proces odchudzania warto łączyć nie tylko z aktywnością fizyczną czy właściwą pielęgnacją ciała, ale też specjalistycznymi zabiegami.

Właściwa pielęgnacja ciała

Jeżeli chcemy, aby skóra naszego ciała pozostała jędrna i elastyczna, nie możemy zapominać o właściwej pielęgnacji. W tej sytuacji bardzo pomocne może okazać się stosowanie domowych zabiegów złuszczających naskórek, jak również balsamów do ciała o właściwościach ujędrniających. Oczywiście, sam krem czy peeling nie sprawią, że skóra zmieni swój wygląd nie do poznania, ale będą one stanowiły doskonałe uzupełnienie specjalistycznych zabiegów. Warto też pamiętać o tym, że wybrany preparat będzie działał na naszą skórę tylko w przypadku, gdy będziemy stosować go regularnie.

Masaż ciała

Masaż całego ciała to zabieg, który, wbrew pozorom, może nam bardzo pomóc w procesie utraty zbędnych kilogramów. Ma on bardzo korzystny wpływ na cały nasz organizm – jest w stanie nie tylko dodatkowo ujędrnić skórę, ale też zmniejszyć cellulit, oczyścić organizm z toksyn, wymodelować sylwetkę czy poprawić ogólne samopoczucie. Masaż wybranych partii ciała np. nóg lub brzucha, możemy z powodzeniem wykonywać samodzielnie w domu. Jednak w przypadku pozostałych sfer, warto oddać się w ręce specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu oraz specjalistycznym technikom, skutecznie poddadzą je nie tylko procesowi ujędrnienia, ale też modelowania.

Mezoterapia ujędrniająca

Znaczną poprawę wyglądu ciała podczas odchudzania mogą nam zapewnić wybrane zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej czy dermatologii i medycyny estetycznej. Jedną z popularnych metod ujędrniania skóry ciała jest mezoterapia  – zabieg, do którego wykorzystuje się mieszanki różnych preparatów odżywczych i koktajli witaminowych. Mezoterapia nie tylko poprawia metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale też doskonale ujędrnia ciało i radzi sobie z widocznym cellulitem – tłumaczą specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie. Jest to bezpieczny zabieg, który polega na wprowadzaniu  różnych składników aktywnych i substancji odżywczych w głąb skóry. Zabiegi mezoterapii warto łączyć z regularnym masażem ciała – w ten sposób pogłębimy efekt szczupłej figury oraz wygładzonej skóry ciała.