Jak wybrać odpowiedni balsam do ciała?

Podczas codziennego funkcjonowania, nasza skóra narażona jest na wpływ ogromnej liczby czynników, które w skuteczny sposób niszczą jej strukturę, prowadzą do wysuszenia oraz licznych podrażnień.

Sytuacja staje się groźna szczególnie w zimie oraz w lecie, kiedy to temperatury oddziałują na naskórek w stopniu największym. Na szczęście, w aptekach, sklepach oraz drogeriach dostępna jest niezwykle szeroka oferta różnego rodzaju balsamów do ciała, które sprawiają, że skóra zostaje nawilżona oraz odpowiednie zabezpieczona przed wszelkimi możliwymi niedogodnościami. Rozległe spektrum dostępnych produktów sprawia jednak, że trudno dokonać wyboru najodpowiedniejszego preparatu. W jaki wiec sposób powinniśmy się do tego zabrać?

Preparaty nawilżające i regenerujące

Wszelkie balsamy powinny przede wszystkim odbudowywać ubytki w warstwie hydrolipidowej naszego naskórka. Odpowiedzialna jest ona za jego ochronę, jednak w wyniku czynników wymienionych wyżej, powstają w niej luki, które należy uzupełnić.

Biorąc pod uwagę tę niezwykle ważną kwestię, powinniśmy poszukiwać przede wszystkim balsamów regenerujących oraz nawilżających. W przypadku drugiej grupy, najlepszymi balsamami na wysuszoną skórę będą te, które w swoim składzie posiadają różnego rodzaju olejki. Dzięki nim woda ze skóry nie ucieka tak szybko, jak w normalnych warunkach, co wydatnie wpływa na jej kondycję. Regularne stosowanie balsamów nawilżających spowalnia również naturalne procesy starzenia. Podczas zakupów, warto wziąć pod uwagę również typ naszej skóry i pod tym względem dopasowywać stosowny balsam. Inne produkty zostaną bowiem zastosowane w przypadku skóry suchej, normalnej czy łuszczącej się. Specjalną grupę balsamów stanowią te do stosowania na skórę atopową, np. https://www.apo-discounter.pl/marki-kosmetykow-aderma-c-768_1086.html

Wszelkiego rodzaju balsamy regenerujące przeznaczone są przede wszystkim dla skóry dojrzałej oraz łuszczącej się. Zawierają one sporą dawkę lipidów, które są naturalną barierą ochronną naszego naskórka. Ponadto znajdziemy w nich witaminę D oraz galakturoniany, dzięki którym zapanujemy nad procesem łuszczenia się skóry.

Do preparatów regenerujących warto dodać balsamy zapewniające gładkość skórze. Zawierają one mocznik oraz alfa-hydroksykwasy.

W trudnej walce ze zmarszczkami

Jednak problemy z przesuszającym się naskórkiem to nie wszystko. Warto zadbać również o pozbycie się nieestetycznie wyglądającego cellulitu, który związany jest przede wszystkim z przerostem tkanki tłuszczowej oraz brakiem jędrności skóry. W tym wypadku zalecane są przede wszystkim preparaty kofeinę, L-karnitynę oraz różnego rodzaju wyciągi roślinne. Odchudzą nieco skórę, a także odpowiednią ją napną, dzięki czemu będzie prezentowała się nad wyraz okazale.

Chcąc dodatkowo uatrakcyjnić wygląd skóry, warto stosować także tak zwane balsamy brązujące, które nadają jej lekko złotawego koloru. Posiadają one barwniki występujące w przyrodzie (m.in. w miodzie czy bursztynie) oraz dihydroksyaceton, który prowadzi do powstania lekkiej opalenizny. Tego typu preparaty należy jednak stosować z rozwagą, aby nie przesadzić ze wspomnianym złotawym kolorem.