Klinika transplantacji włosów

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko co nas otacza ma pośredni lub bezpośredni wpływ na nasze zdrowie? Szybkie tempo życia, stresująca praca, złe odżywianie się, alkohol, palenie papierosów, zanieczyszczone powietrze… Wszystko to składa się na pogorszenie stanu naszego zdrowia. Cierpią przede wszystkim skóra i włosy – czyli to, co jest wizytówką zarówno kobiet jak i mężczyzn. Co zatem można zrobić, jeśli już tracimy włosy z głowy aż nadto?

Trycholog Katowice.

Jeżeli jesteś zmartwiony tym, że Twoje włosy wypadają w zastraszającym tempie – nie czekaj ani chwili dłużej. Umów się na wizytę do trychologa z Katowic. Dlaczego? Otóż trycholog to lekarz od włosów czyli osoba, która o włosach wie dosłownie wszystko.

Na wizycie lekarz ten przeprowadzi wywiad (dowie się, jaki tryb życia prowadzisz, co jesz itp.) ale przede wszystkim dogłębnie zbada stan skóry Twojej głowy oraz samych włosów. Przeanalizuje strukturę włosa, zbada cebulki. Dzięki temu, będzie wiedział jak Ci pomóc w Twoim wstydliwym problemie.

W najlepszym przypadku, lekarz od włosów zaleca suplementację i odpowiednią pielęgnację. W tych nieco cięższych – może zaproponować transplantację włosów. Co to oznacza? Nic innego jak przeszczep.

Klinika Transplantacji Włosów

Jeżeli Twój problem jest na tyle duży bądź na tyle stresujący dla Ciebie – warto skorzystać z możliwości transplantacji włosów. Zabieg ten polega na pobraniu włosów z tyłu Twojej głowy, w miejscu gdzie występuje ich najwięcej i wszczepieniu ich do objętego łysieniem miejsca.

Zabieg nie jest bolesny, gdyż przeprowadza się go w sterylnych warunkach i w znieczuleniu miejscowym. Całe przedsięwzięcie trwa do kilku godzin – w zależności od ilości pobranych przeszczepów a może być ich nawet do 5000!

Po zabiegu pacjent zwykle jest wypisywany do domu. Do tygodnia może odczuwać ból głowy, a schodzące znieczulenie może objawiać się opuchnięciem czoła i powiek. Pacjent będzie musiał od teraz delikatnie obchodzić się z włosami. Nie będzie mógł ich mocno masować podczas mycia i używać specjalnych preparatów – w tym roztworu soli fizjologicznej. Nie trzeba się jednak stresować. Pierwsze efekty zabiegu widać już po około 3 miesiącach, a pełny efekt po pół roku.

Transplantacja włosów w klinice http://www.drturowski.pl/pl/ na chwilę obecną jest jedną z najskuteczniejszych metod do walki z łysieniem. I choć nie należy do najtańszych, to jednak warto w nią zainwestować i cieszyć się własnym pięknem. Warto jednak pamiętać, by przeprowadzić zabieg w Klinice Transplantacji Włosów – tu będziesz mieć pewność, że zabieg przebiegnie bezproblemowo.