Komputery poleasingowe – czy warto zdecydować się na zakup?

Komputery poleasingowe należą do grupy sprzętów używanych, który był użytkowany przez pracowników w danej firmie. Oznacza to, że są to urządzenia sprawdzone w toku podejmowanych działaniach. Zazwyczaj charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, na które zwracają uwagę wszyscy menedżerowie i osoby wysoko postawione.

Komputery poleasingowe należą do grupy sprzętów używanych, który był użytkowany przez pracowników w danej firmie. Oznacza to, że są to urządzenia sprawdzone w toku podejmowanych działaniach. Zazwyczaj charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, na które zwracają uwagę wszyscy menedżerowie i osoby wysoko postawione. Decydują się oni na leasing właśnie ze względu na możliwość zakupu nowego, bardzo wydajnego i niezawodnego sprzętu w rozsądnej cenie. W efekcie po okresie użytkowania, wynoszącym od 2 do 4 lat decydują się sprzedać sprzęt z dopiskiem „poleasingowy”.

Czym właściwie jest komputer poleasingowy?

To sprzęt, który charakteryzuje się jednocześnie dobrymi parametrami, jak i stosunkowo niskim stopniem zużycia. Atutem całej grupy komputerów poleasingowych jest fakt, że są one dostępne dla każdego. Wybierane są zazwyczaj przez osoby poszukujące sprzętu renomowanej marki – bo takie zazwyczaj brane są w leasing przez menedżerów i prezesów dużych korporacji. Są to zazwyczaj rozwiązania charakteryzujące się stabilnością działania, bezawaryjnością i cichą pracą przez cały okres czasu.

Dlaczego warto? 8 powodów

  1. Niska cena solidnego sprzętu – nawet do 70% mniej niż u producenta.
  2. Możliwość długoletniego użytkowania, dzięki zastosowaniu najlepszych na rynku komponentów.
  3. Gwarancja producenta w większości przypadków
  4. Modele klasy biznes-premium
  5. Ekonomiczne rozwiązanie
  6. Klasa wykonania A lub A+
  7. Oprogramowanie w cenie zestawu, bardzo często przekraczające wartość komputera

Wybieraj spośród wielu!

Rynek komputerów poleasingowych rośnie z roku na rok, ze względu na znaczny wzrost popularności leasingu. Stwarza to możliwość wyboru zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów z szerokiej gamy produktów. Warto śledzić aukcje i strony o tematyce poleasingowej, aby znaleźć okazje o dobrych parametrach w rozsądnej cenie.