Kosmetyki dla mężczyzn – propozycje ofertowe

W dzisiejszych czasach mężczyzna sukcesu nie może pozwolić sobie na pominięcie kwestii dbania o swój wygląd. Panowie, którzy lepiej się prezentują, nie tylko bardziej podobają się paniom, ale też robią lepsze wrażenie na rozmowach rekrutacyjnych czy spotkaniach biznesowych. W uzyskaniu i utrzymaniu atrakcyjnego wizerunku pomagają specjalistyczne kosmetyki dedykowane właśnie mężczyznom.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali oni z preparatów opracowanych przede wszystkim z myślą o żeńskiej części populacji. Istnieje jednak co najmniej kilka powodów, dla których, będąc facetem, warto w drogerii rozglądać się raczej za utrzymanym w charakterystycznych, ciemnych barwach działem z produktami dla panów.

Zapach

Produkty te różnią się od pozostałych chociażby zastosowanymi w nich nutami zapachowymi – typowymi dla perfum i wód toaletowych przeznaczonych dla mężczyzn. Tego rodzaju aromaty są często po prostu bardziej przez nich preferowane. Wiele pań też wolałoby, by ich partner pachniał raczej „jak facet”, a nie jak choćby koleżanka…

Skład

Ważniejsza od zapachu jest jednak zwłaszcza formuła konkretnych specyfików. Bo równouprawnienie równouprawnieniem, ale przedstawiciele każdej z płci różnią się od siebie po prostu biologicznie – zarówno w budowie, jak i w poziomie poszczególnych hormonów. Większe stężenie tych męskich, zwanych androgenami, decyduje chociażby o tym, że skóra i włosy panów potrafią mieć zupełnie inne potrzeby.

Problem z głowy

Mężczyźni częściej borykają się na przykład z problemem łupieżu czy zbyt szybko przetłuszczającej się czupryny, w pewnym wieku zaś przyda się im kosmetyk, który wzmocni cebulki włosów, opóźniając tym samym nieakceptowany przez wszystkich proces łysienia. Preparaty wychodzące naprzeciw tym właśnie oczekiwaniom ma w swojej ofercie m.in. sklep internetowy SEOL Cosmetics. Znajdziemy tam m.in. dedykowany włosom normalnym i przetłuszczającym się szampon American Crew czy nawilżająco-odświeżający szampon Tigi Bed Head z olejem z pestek słonecznika, mentolem i trawą cytrynową.

Męskie fiksacje

Oprócz szamponów i odżywek na uwagę zasługują też produkty do stylizacji, takie jak choćby włóknista pasta (Fiber), która doda włosom objętości i utrwali fryzurę w pożądanym kształcie. W związku z tym, że panowie zdecydowanie częściej noszą się na krótko, a pozostając w zgodzie z aktualnymi trendami, wybierają zupełnie inne stylizacje niż panie, powinni szukać właśnie kosmetyków dla mężczyzn, umożliwiających osiągnięcie wybranego efektu.