Krem ze śluzu ślimaka – czy warto go używać?

Co jakiś czas na półkach sklepowych pojawiają się przeróżne nowinki, które mają być lepszym, udoskonalonym remedium na nasze troski – czy to zdrowotne, czy dotyczące wyglądu. Ostatnio bardzo popularny stał się krem ze śluzu ślimaka, a różnica pomiędzy wieloma różnymi kosmetykami a nim jest taka, że wydaje się on być rzeczywiście skuteczny, co potwierdzają zresztą rozliczne badania. Na co oddziałuje i czy opłaca się go używać?

Sekrety śluzu ślimaka

Śluz ślimaka produkowany jest w jego odnóżach i wygląda jak żel – jego zadaniem jest ochrona organizmu przed uszkodzeniami, a także jego szybka regeneracja. To jest główny sekret tego produktu – ciała ślimaków w czasie poruszania się tak naprawdę ulegają ciągłym uszkodzeniom. Naruszenie powłoki nie jest jednak dla nich problemem, jako że – dzięki śluzowi – następuje bardzo szybka, nieustanna wręcz naprawa. Okazało się też, że nie tylko ślimaki mogą być beneficjentami tego śluzu – działa on w podobny sposób na ludzką skórę.

W śluzie ślimaka można odnaleźć wiele cennych składników, jak na przykład alantoina i kwas glikolowy. Występują w nim jednak również cenne witaminy, a także naturalne antybiotyki. Dlatego też pełni on rolę zarówno ochronną, jak i regenerującą, przeciwzapalną, wygładzającą i przeciwzmarszczkową.

Wynalazek nie taki znów nowy

Śluz ślimaka wielu osobom wydaje się nowym pomysłem, jeśli chodzi o walkę o piękniejszą cerę. Nie jest to jednak wcale nowoczesny wynalazek – produkt ten był już bowiem używany nawet w starożytnej Grecji, gdzie znano liczne jego właściwości, wiedząc jak jest skuteczny. Później ta wiedza na długi okres przepadła, a raczej stała nieco na uboczu medycyny, by znów zostać doceniona w latach 80’ XX wieku. W zasadzie zadecydował przypadek! Syn jednego z właścicieli gospodarstw rolnych w Chile miał kontakt w swojej pacy ze ślimakami – jego ręce, dotąd pokryte bliznami, zaczęły wyglądać o wiele lepiej, a skóra zdrowiała. Kolejne obserwacje tylko potwierdziły tezę o doskonałych właściwościach tego naturalnego środka.

Obecnie krem ze śluzu ślimaka zaczyna robić prawdziwą furorę, będąc sekretem pięknego wyglądu wielu pań – jeszcze więcej osób nęci jego zakup, lecz obawiają się, że trafią na kosmetyk nieskuteczny lub bardzo drogi. Warto więc rozejrzeć się nieco w sieci, ażeby upolować dobrą ofertę – produkt może nie będzie szczególnie tani, ale jego skuteczność i wydajność na tyle duża, że efekty wszystko wynagrodzą! Doskonałe produkty ze śluzem ze ślimaka można znaleźć na przykład na stronie sklepu internetowego La blanca. Zajmuje się on sprzedażą przeróżnych kosmetyków dobrych marek, o najwyższej jakości składzie.

Sprawdź krem ze śluzu ślimaka w sklepie La Blanca.