kształty paznokci żelowych

Wraz ze zmieniającymi się trendami w modzie kobiecej, zmieniają się również trendy w pielęgnacji w i nadawaniu kształtu paznokciom. Z tekstu dowiesz się jakie kształty paznokci żelowych można uzyskać stosując odpowiednie techniki i które będą wyglądać najlepiej ze względu na kształt palców i dłoni.

Kiedy nie warto podążać za modą?

Nieraz podoba nam się jeden i konkretny kształt paznokci. Przed podjęciem decyzji o nadaniu wymarzonego kształtu paznokci zawsze należy uwzględnić jaki jest kształt naszych dłoni i paców. Jest to bardzo ważne, ponieważ źle dobrane kształty paznokci żelowych mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Warto zatem zadbać o to, aby wybrany kształt paznokcia wyciągnął z naszych dłoni to co najpiękniejsze i jednocześnie przytłumił niedoskonałości.

Jakie wyróżniamy kształty paznokci?

Szpiczaste – ten kształt paznokci przeznaczony jest dla kobiet, które lubią mieć bardzo długie paznokcie. W przypadku naturalnej płytki jest to kształt trudny do uzyskania, dlatego jest to kształt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku paznokci żelowych. Jest świetna propozycja dla kobiet, które lubią być w centrum zainteresowania, są odważne  i pewne siebie.

Kwadraty – kształt idealny w przypadku kobiet o posiadających smukłe palce i dłonie. Kwadratowe paznokcie najlepiej wyglądają na paznokciach o średniej długości. Paznokcie o takim kształcie mają jednak tendencję do rozdwajania się i złamań, dlatego jeśli zależy nam na tym kształcie najlepiej jest zdecydować się na paznokcie żelowe.

Zaokrąglone kwadraty – jest to subtelniejsza wersja klasycznego kształtu kwadratowych paznokci. Tak samo rekomendowany jest dla kobiet posiadających szczupłe palce i raczej długie paznokcie, zatem i w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą paznokcie żelowe.

Owalne – to najbardziej klasyczny kształt paznokci i nadal bardzo lubiany. Popularność tego kształtu paznokci bierze się z faktu, że jest kształt najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu bez obaw można wykonywać przy takim kształcie paznokci różne czynności manualne bez obaw, że paznokcie ucierpią.

Migdały – ostatnimi czasy dużym uznaniem wśród kobiet cieszą się paznokcie w kształcie migdałów. Z całą pewnością sukces bierze się stąd, że kształt ten wyszczupla palce i dłonie. Najlepsze rozwiązanie dla kobiet korpulentnych o krótkich palcach.

Ballerina – za sprawą Kylie Jennar – amerykańskiej celebrytki ten kształt paznokcia jest w ostatnim czasie prawdziwym hitem! Nazwa kształtu wzięła się za sprawą owalnego kształtu, który przywodzi na myśl pointy baleriny. Popularność tego kształtu przegoniła nawet klasyczny kształt migdałowy. Taki kształt paznokci zdecydowanie najlepiej sprawdzi się na długich i mocnych paznokciach, dlatego w tym przypadku również najlepszym rozwiązaniem będą paznokcie żelowe.