Laserowa rewitalizacja pochwy i sromu

Funkcjonalność oraz estetyka zewnętrznych narządów intymnych jest dla każdej kobiety niezwykle istotna. Niestety, upływ czasu nie omija również tej sfery, co jest najbardziej odczuwalne podczas spadku poziomu estrogenu, czyli w okresie menopauzalnym. Jeśli doświadczasz suchości pochwy, nawracających infekcji lub deformacji narządów rodnych, co radykalnie obniża komfort twojego życia seksualnego, jest na to skuteczny sposób: laser MonaLisa Touch™.

Dlaczego kobiety poddają się laseroterapii?

Przebyte porody oraz naturalne procesy starzenia wywołują szereg zmian w organizmie kobiety, które mają wpływ zarówno na jej zdrowie fizyczne, jak i sferę psychiczną, co rzutuje na samoocenę oraz zadowolenie czerpane z życia. Nowoczesne procedury z zakresu ginekologii estetycznej oferują dziś bezpieczne i małoinwazyjne metody leczenia oraz poprawy wyglądu okolic intymnych, w konsekwencji zwiększając jakość seksualnych doznań, a przez to swobodę w relacjach intymnych oraz partnerskich. Korekcja pochwy i warg sromowych oraz rewitalizacja tych obszarów zajmuje z tego względu jedną z głównych pozycji na liście estetycznych zabiegów rekonstrukcyjnych, a ich niewątpliwą zaletą jest minimalny bądź całkowity brak okresu rekonwalescencji.

Czym jest laser MonaLisa Touch™?

MonaLisa Touch™ jest innowacyjnym laserem endowaginalnym (dopochwowym), zaprojektowanym specjalnie w celu przebudowy histologicznej śluzówki pochwy oraz odmładzania i ujędrniania skóry zewnętrznych narządów płciowych. Stosowany w redukcji oraz leczeniu wielu schorzeń, stanowi alternatywę oraz uzupełnienie dla klasycznych zabiegów operacyjnych z zakresu ginekologii bądź farmakologicznego leczenia objawów i skutków menopauzy. Laser MonaLisa Touch™ z powodzeniem znajduje zastosowanie w leczeniu takich problemów jak:

  •  zmiany zanikowe tkanek pochwy i zewnętrznych narządów płciowych (atrofia) związane z menopauzą i niedoborem estrogenu, którym towarzyszy suchość pochwy, stany zapalne, jak również ból w trakcie i po stosunku. Częstym objawem schorzenia jest także obniżenie elastyczności pochwy,
  •   zespół rozluźnienia pochwy (VRS), co zwykle powoduje spadek lub całkowitą utratę satysfakcji seksualnej. VRS dotyka szczególnie panie po porodach – zwłaszcza wielokrotnych – i polega na utracie optymalnej struktury i napięcia pochwy; dolegliwość może się również pojawić w okresie menopauzy,
  •   deformacje oraz blizny w związku z przebytymi porodami, co nierzadko wymaga korekcji bądź plastyki warg sromowych (labioplastyka). Również wady wrodzone w postaci asymetrii lub zbyt dużych warg sromowych mogą stanowić dla wielu kobiet nie tyko problem estetyczny, ale także funkcjonalny,
  •   wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM) to wstydliwy problem, który dotyczy ok. 3-5 milionów Polek i zwykle występuje w następstwie porodu bądź menopauzy i tym samym osłabia mięśnie dna macicy (mięśnie Kegla), które – wskutek nieprawidłowego skurczu – nie zaciskają cewki moczowej. Również rozciągnięcie pochwy (VRS) może spowodować zmianę kąta nachylenia cewki moczowej, czego efektem jest mimowolny wyciek moczu.

Zalety terapii MonaLisa Touch™

Zastosowanie lasera MonaLisa Touch™ pozwala na gruntowną rewitalizację śluzówki, eliminując tym samym problem utraty pierwotnej elastyczności pochwy oraz nieprawidłowego jej nawilżenia – wyjaśnia dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog, ekspert małoinwazyjnych technik w leczeniu chorób kobiecych z Kliniki Sthetic. Przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy, laser działa termicznie na błonę śluzową pochwy, doprowadzając do powstania precyzyjnie rozmieszczonych mikrourazów w tkance, inicjując w ten sposób gruntowną przebudową całej śluzówki. Przeprowadzony tą techniką remodeling pochwy oraz obkurczenie jej ścian (terapia WTM) sprawia, że staje się ona ciaśniejsza, bardziej jędrna i lepiej nawilżona, co ma bezpośredni wpływ na poprawę funkcjonalności i estetyki pochwy oraz warg sromowych sprzed porodu czy okresu menopauzy. W rezultacie terapia MonaLisa Touch® przywraca satysfakcję odczuwaną podczas intymnych zbliżeń i zwiększa pewność siebie. Procedura jest krótka i bezbolesna.

Specjaliści rekomendują

Zdaniem specjalisty z Kliniki Sthetic, zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Laser koaguluje tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie, a co za tym idzie – zmniejsza się ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, a tym samym dyskomfort związany z okresem rekonwalescencji. To nowa jakość leczenia dolegliwości i zmian związanych z urazem okołoporodowym czy menopauzą, która oferuje realną poprawę jakości ścian pochwy oraz ich struktury. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.