Lecznicza kąpiel w solance

Wzmacnia, inhaluje, oczyszcza. Sól zawiera w sobie prawdziwe bogactwo biopierwiastków: brom, jod, sód, jony wapnia, żelaza, magnezu. Dlatego nazywa się ją białym złotem. To solanka, lecznicza woda chlorkowo-sodowa, która wypełnia basen – jacuzzi w Studio Sante Biovital SPA.

Woda solankowa wykazuje silne właściwości lecznicze i ma skład podobny do płynu fizjologicznego człowieka. Podczas kąpieli, przenikając do organizmu poprzez skórę, układ nerwowy oraz hormony tkankowe m.in.:

– oczyszcza organizm z negatywnych wibracji, wycisza negatywne emocje,
– inhaluje drogi oddechowe i usprawnia funkcjonowanie płuc,
– oczyszcza komórki z toksyn, pobudza przemianę materii,
– wzmacnia układ odpornościowy i hartuje organizm,
– zwiększa ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie i krążenie krwi, poprawia sprawność serca,
– pomaga przy m.in.: chorobach dróg oddechowych i zatok, chorobach reumatycznych, ogólnym osłabieniu organizmu, rekonwalescencji, otyłości,  alergiach, bezpłodności, zaburzeniach neurowegetatywnych, nerwicach, przemęczeniu organizmu, nadmiernej potliwości.

Najważniejsze przeciwwskazania do kąpieli solankowych to: niewydolność krążenia, choroby naczyń wieńcowych, przebyty zawał serca, wady zastawek. Kąpieli solankowych nie wykonuje się przy stanach ostrych chorób przewlekłych, psychozach, nadczynności tarczycy, ciąży, gruźlicy i nowotworach.

Uwaga: po wykąpaniu się w takiej kąpieli solankowej nie należy spłukiwać ciała ani wycierać go ręcznikiem, skóra powinna sama wyschnąć. Po zabiegu zalecany jest 20-minutowy odpoczynek w pozycji leżącej lub półleżącej.

Więcej informacji o leczniczych kąpielach w solance znajdą Państwo na www.studiosante.pl. Zapraszamy do kontaktu gdzie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.