Lipoliza iniekcyjna i zabiegi wyszczuplające

Kult ciała jest wszechobecny i tym samym trudno się dziwić, że wszędzie jesteśmy postrzegani przez pryzmat wyglądu. Warto wiedzieć, że nie zawsze poprawa wyglądu wymusza na nas intensywne ćwiczenia fizyczne czy jakąś restrykcyjną dietę. Pozornie wydaje się to czystą fantazją i to z tych z gatunku zupełnie niemożliwych do realizacji. Tak się jednak składa, że jest to całkiem możliwe do przeprowadzenia i z pomocą przychodzi nam tutaj medycyna estetyczna. Bardziej precyzyjnie rzecz chodzi tu zabieg kosmetyczny zwany lipolizą iniekcyjną. Czym on jest i na czym on właściwie polega? O tym właśnie będzie można dowiedzieć się z dalszej części niniejszego tekstu.

 

Zabiegi likwidujące tkankę tłuszczową

Każdy marząc o spadku wagi ciała wie, jak bardzo motywujące, jest obniżenie się wagi o parę kilogramów. Likwidacja tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie preparatu, czyli wspomniana przed momentem lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na nieinwazyjnym kształtowaniu sylwetki. Opiera się ona na podaniu zastrzyków, w których znajduje się substancja mająca za zadanie rozpuszczanie komórek tłuszczowych.

 

Jak działa lipoliza iniekcyjna?

Po wstrzyknięciu czynnej substancji w danym miejscu tworzy się kontrolowany niewielki stan zapalny tkanki tłuszczowej. Taki “obrzęk” prowadzi do tego, że

komórki tłuszczowe pękają, a uwolniony z tłuszcz przedostaje się do krwiobiegu, a następnie do wątroby. Potem jest on rozkładany i wydalany z organizmu. Zabieg iniekcyjnej lipolizy to bezpieczny proces, który jest wykonywany pod okiem medyka. Jednak nie trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotowywać. Warto wiedzieć, że tam, gdzie został zaaplikowany preparat, może wystąpić niewielkich rozmiarów obrzęk, a także zaczerwienienie. Z innych objawów mamy świąd skóry czy lekki ból. Wszystkie te symptomy powinny ustąpić po kilku dniach. Warto nadmienić, że objawy te da się zminimalizować w przypadku zastosowania leków przeciwbólowych bądź też leki antyhistaminowych.

 

Dla kogo jest ten zabieg?

Z zabiegu lipolizy może skorzystać każda osoba z prawidłową wagą ciała bądź też osoby z niewielką nadwagą. Chodzi bowiem o fakt, że tym osobom najtrudniej jest pozbyć się punktowo tłuszczu. Może mieć to miejsce na udach plecach czy też brzuchu. W przypadku ludzi ze sporą nadwagą nie będzie to skuteczna opcja.

 

Jak wygląda sam zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu nie należy przyjmować leków przeciwkrzepliwych, aspiryny ani też medykamentów przeciwzapalnych. Lipoliza iniekcyjna trwa z reguły około 30-50 minut i opiera się ona na ostrzykiwaniu cienką igłą konkretnego miejsca, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej.

 

Efekty wykonanego zabiegu

Nie jest rzadkością fakt, że po wykonanym zabiegu wykonanego w kilki seriach udaje się stracić około 4-5 cm w obwodzie w miejscu aplikacji preparatu. Mając niewielką ilość tkanki tłuszczowej, to w zasadzie wystarczy, że zdecydujemy się na 2-3 zabiegi. W sytuacji, kiedy to tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, to niestety ilość zabiegów koniecznych do redukcji tkanki tłuszczowej jest większa. Jednocześnie warto nadmienić, że powinno się je wykonywać raz na 3 -4 tygodnie. Po samych zabiegach warto praktykować masaż limfatyczny. Jego zadaniem jest bowiem eliminacja tkanki tłuszczowej z komórek i znacznie łatwiejszy transport do wątroby.