Męska sprawa – wpływ problemów z erekcją na psychikę mężczyzny

Każdy mężczyzna pragnie być bogiem seksu. Przynajmniej dla tej jednej, jedynej, wybranej. Zaspokojenie kobiety, udany seks i obopólna satysfakcja są dla każdego faceta niezwykle istotne. Wtedy czuje się męski i jego ambicja jest zaspokojona. Ale co wtedy, gdy pojawia się problem? Gdy mężczyzna nie może dać swojej ukochanej pożądanej satysfakcji, gdy seks kończy się brakiem orgazmu kobiety i brakiem erekcji? Jaki ma to wpływ na psychikę mężczyzny i jego związek?

Niska samoocena u mężczyzn z zaburzeniami erekcji

Problemy łóżkowe niezwykle odbijają się na psychice mężczyzny. Po pierwsze cierpi jego ego – brak możliwości doprowadzenia swojej kochanki do orgazmu i nieumiejętność dania jej rozkoszy, która by ją zadowoliła, wpływa bardzo negatywnie na samoocenę mężczyzny. Traci pewność siebie i zaufanie do swojego ciała. To, co do tej pory było pod kontrolą, nagle stało się dla niego problemem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Niektórzy mężczyźni od razu sięgają po środki na erekcję, licząc, że to chwilowa niemoc, którą zlikwidują odpowiednie preparaty, naturalne składniki i afrodyzjaki. Część mężczyzn jednak popada w stan dużego stresu, co wpływa na potencję i erekcję jeszcze bardziej negatywnie. Niska samoocena, kompleksy, strach przed porażką zaczynają odbijać się na całym życiu mężczyzny. Problemy ze sfery łóżkowej zaczynają przenosić się na inne sfery życia. Jeśli mężczyzna nie będzie mógł liczyć na wsparcie swojej partnerki i nie będzie miał w niej oparcia, nasilające się problemy z obniżoną erekcją mogą przerodzić się w duże głębszej natury problemy. Stres i uczucie klęski z powodu braku wzwodu, do którego zostanie dodany element wyśmiania przez kobietę czy upokarzającego komentarza, może stać się tak traumatycznym przeżyciem, które możliwe będzie do pokonania i przepracowania tylko ze specjalistą, seksuologiem, terapeutą.

Jak pomóc męskiej psychice wrócić do normy?

Jeśli problemy z erekcją pojawiły się i powtórzyły kilkakrotnie, ważne jest, by znaleźć ich przyczynę. Być może właśnie winnymi ich są problemy z psychiką – zbyt duża podatność na stres, brak pewności siebie, zbyt duża nieśmiałość, wstydliwość. Może problem leży w złym odżywianiu się, diecie czy przepracowaniu. Może przed seksem zostało wypite za dużo alkoholu albo zażyte środki odurzające, które potrafią bardzo osłabić potencję i odebrać nagle siły witalne mężczyźnie. Znalezienie przyczyny będzie okazją do zastanowienia się głębiej nad problemem i nad samym sobą. Czasem może okazać się, ze wystarczy użycie łagodnych i bezpiecznych środków na erekcję. Dobrze, by w tej podróży do sedna problemu mężczyzna nie był sam i miał wsparcie w swojej ukochanej. To także w dużej mierze od niej zależy, czy mężczyzn po łóżkowej porażce będzie umiał się podnieść i czy nie starci zaufania i odwagi do kontynuowania miłosnych igraszek. Wiele ciekawych informacji na temat tego, jak radzić sobie z problemem z erekcją znajduje się na stronie internetowej: https://zerex.pl, gdzie przeczytać można wiele ciekawych wskazówek na temat przyczyn problemów z erekcją i podpowiedzi, jak sobie z tym problemem poradzić, by było to działanie szybkie, a przede wszystkim skuteczne. Na wymienionej wyżej stronie będziemy mogli również szczegółowo przeczytać na temat środków na erekcję, które w dzisiejszych czasach dopracowane są w taki sposób, że są w stanie pomóc w większości przypadków.