Metody powiększania piersi – wybierz najlepszą dla siebie!

Powiększanie piersi to zabieg od lat niezwykle popularny wśród kobiet. Niestety, wiele potencjalnych pacjentek klinik medycyny estetycznej odstrasza inwazyjność najczęściej oferowanej z procedur, czyli wszczepienia implantów. Problemem jest dla nich również długi okres rekonwalescencji. Jednak obecnie istnieją również inne metody na to, jak powiększyć biust. Poznaj najskuteczniejsze zabiegi i wybierz najlepszy dla siebie!

Jak powiększyć piersi – implanty biustu

Najpopularniejszą metodą na powiększanie piersi od dawna jest wszczepianie implantów z silikonem bądź roztworem soli fizjologicznej. Ten sposób daje też najbardziej spektakularne efekty, ponieważ potrafi wyraźnie powiększyć biust nawet o kilka rozmiarów. Chociaż chirurdzy zalecają rozsądek i zawsze starają się znaleźć implanty, które z jednej strony spełnią życzenia pacjentki, a z drugiej będą pasować do sylwetki, wciąż to właśnie ten sposób pomaga osiągnąć wyjątkowo wyraźny rezultat nie tylko powiększenia, lecz także podniesienia obwisłych piersi. Taki zabieg ma jednak pewne defekty. Przede wszystkim trudno jest osiągnąć dzięki niemu naturalny rezultat. Co więcej, cechuje go duża inwazyjność, dlatego z operacją wiązać się mogą liczne komplikacje. Wszczepienie implantów nie będzie również wskazane dla pań, które nie mogą sobie pozwolić na długi okres rekonwalescencji lub po prostu się go obawiają.

Powiększanie małego biustu kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zazwyczaj stosowany jest jako wypełniacz elementów twarzy, szczególnie ust, krzywizn nosa czy blizn zanikowych, a także do odżywiania i nawilżania skóry. Niekiedy stosuje się go jednak również do modelowania ciała, np. do powiększania i poprawy kształtu biustu. Taka procedura powiększania piersi daje wyjątkowo naturalne efekty, co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. Z zastosowaniem kwasu hialuronowego można zmienić rozmiar biustu o jeden rozmiar. Procedura odbywa się z użyciem kaniuli, którą umieszcza się w tkance, a następnie poprzez nią wprowadza się żel na bazie kwasu hialuronowego. Cały zabieg trwa ok. 1h i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jego efekty nie są jednak trwałe. Warto przy tym pamiętać, że skóra w tym czasie nieco się rozciągnie, dlatego biust po utracie efektu wypełnienia może prezentować się nawet gorzej, niż przed zabiegiem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że stosowany do wykonania zabiegu żel może zaburzać odczyty badania piersi, w tym np. mammografii. Jego grudki mogą bowiem wyglądać podobnie do groźnych zmian, dlatego nie jest on wskazany dla pań zagrożonych nowotworami piersi.

Ładny biust z lipofillingiem

Jedną z bardziej interesujących metod powiększanie piersi jestl lipofilling, nazywany również lipotransferem czy przeszczepem tłuszczu. W tej procedurze pobiera się tkankę tłuszczową z wybranego miejsca, np. boczków, ud, brzucha czy pośladków, a następnie przeszczepia go w inny obszar, np. biust. Ten zabieg również nie przyniesie tak spektakularnych efektów, co implanty, jednak wciąż może powiększyć biust bardziej, niż kwas hialuronowy. Jego zaletą z pewnością jest naturalność wypełniacza, co właściwie niweluje ryzyko odrzucenia przeszczepu. Niekiedy dodatkowo można skorzystać z zastrzyków z komórek macierzystych, co wspomaga przyswajanie tkanki w nowym miejscu. Plusem tego typu procedury powiększenia biustu jest też wyjątkowo naturalny efekt. Co więcej, efekt zabiegu jest trwały, a w dodatku procedurę po pewnym czasie można powtórzyć, by uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Minusem może być tu natomiast rozległość zabiegu, który obejmuje co najmniej dwa obszary na ciele. Zabieg powiększania piersi za pomocą lipofillingu można przeprowadzić między innymi w Klinice Miracki.

Marzysz o zupełnie nowym, pełniejszym biuście? Umów się na konsultację w Klinice Miracki i spełnij swoje pragnienia!