Metody na przyspieszenie metabolizmu

Na metabolizm składają się wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka. Ich główny cel to  przetwarzanie w komórkach substancji odżywczych w związki dostarczające nam energię. Przemiana materii określa jak szybko tracimy albo przybieramy na wadze. Nieregularne jedzenie, opuszczanie śniadań może powodować spowolnienie tempa metabolizmu. Dowiedz się jak przyspieszyć metabolizm!

Aktywność fizyczna i odpowiednia suplementacja

Organizm człowieka stworzony jest do aktywności fizycznej. Siedzący tryb życia drastycznie zmniejsza funkcjonalność, co prowadzi w dłuższej perspektywie do upośledzenia układu ruchu oraz znacznego spadku tempa metabolizmu. Wskazane są wszelkie formy aktywności fizycznej, wykonywane minimum 2 razy w tygodniu. Nawet zwykły spacer czy jazda na rowerze cechuje  znaczne przyspieszenie metabolizmu.

W oczyszczeniu organizmu ze zbędnych substancji pomóc mogą zioła moczopędne takie jak pieprz działając nie tylko detoksykująco, ale również przyspieszając metabolizm To przede wszystkim  piperyna jako główny składnik pieprzu, nadająca mu ostry piekący smak. Piperyna wzmaga proces termogenezy – czyli proces wytwarzania ciepła, podczas którego organizm spala kalorie.

Dieta ma nas rozwijać i kształtować dlatego, z myślą o wszystkich został stworzony BurnActive  suplement oparty na naturalnych składnikach takich jak, ( piperyna- gdzie zawiera jej aż 95%, zielona herbata, guarana). Preparat działa wielotorowo. Działa nie tylko na utratę wagi w postaci szybszego spalania tkanki tłuszczowej i poprawieniu metabolizmu, ale również na wiele innych aspektów ważnych dla Twojego zdrowia. Zapobiegniesz zaparciom, wzdęciom, zadbasz o odpowiedni poziom cholesterolu, zyskasz energię na każdy dzień.

Bądźcie konsekwentni

Stres wpływa bezpośrednio na metabolizm. Substancje po prostu są zatrzymywane w organizmie. Zazwyczaj wtedy tyjesz w okolicach brzucha. Aby zachować zgrabną figurę, zgłębiaj tajniki technik relaksacyjnych. Tylko w ten sposób przyspieszysz metabolizm. Po określeniu zapotrzebowania na energię oraz makroskładniki, staraj się trzymać określonego planu żywieniowego.

Wyznacz  5 posiłków w ciągu dnia i staraj się jeść codziennie o podobnych godzinach.  Planuj potrawy na następny dzień oraz nie omijaj posiłków. Szczególną uwagę zwróć na śniadanie. Zjedzenie posiłku do 1,5 h po pobudce jest kluczowe, aby ruszyć uśpiony metabolizm. Śniadanie powinno stanowić ok. 25-30 % dziennej porcji energii.

Śniadanie to podstawa do rozpoczęcia dnia. Sprawia, że organizm od razu jest pobudzany do działania. Równocześnie poziom kortyzolu, czyli hormonu, który wspomaga wykorzystywanie energii do budowania mięśni, również jest najwyższy właśnie o poranku. Aby zapewnić sobie odpowiednią ilość białka i węglowodanów w ciągu dnia, można zjeść na śniadanie jogurt z ograniczoną zawartością tłuszczu, na drugie śniadanie sałatkę z kurczaka. Pamiętaj nie głoduj się. Organizm wtedy oszczędza energię, bo przyszły kryzysowe czasy. Kluczem do sukcesu jest tzw 🙁 często, ale mało). To reguluje pracę hormonów i dostarcza odpowiednią ilość glukozy we właściwym czasie.