Moc witamin zawarta w jagodach acai

W ostatnich latach zrobiło się o nich głośno. Jagody acai, bo o nich mowa, stały się hitem wśród blogerów kulinarnych, a zaraz potem zawędrowały do talerzy każdego z nas. Mają mnóstwo witamin i mikroelementów, a dodatkowo pięknie się prezentują.

Jagody acai – nowy super food
Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie, a nawet wygląd. Dlatego w ostatnich latach wykształcił się na świecie nowy trend w żywieniu oparty na produktach, które są bombą witaminową. Do takich właśnie produktów należą jagody acai. Te drobne ciemne owocki, które nie występują w Polsce, stały się popularne dzięki badaniom, które potwierdziły ich bogaty skład. Jagody zawierają w sobie bowiem nie tylko mnóstwo witamin i mikroelementów, ale również przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się komórek, w tym komórek skóry. Ze względu na swój zbawienny wpływ na ludzki organizm, zostały okrzyknięte super foodem, czyli niezwykle bogate w minerały i składniki odżywcze produktem spożywczym. I choć minęło już kilka lat, od okrzyknięcia jagód goi bombą witaminową, ich popularność nadal nie maleje. W szczególności acai są doceniane za swoje właściwości odchudzające. Wiele firm wykorzystuje ich ekstrakt do tworzenia skutecznych środków wspomagających odchudzanie.

Gdzie stosuje się jagody acai?

Jagody cai mają szerokie zastosowanie. Poza wykorzystaniem ich w przemyśle środków na odchudzanie, jagody również stosuje się do produkcji suplementów diety, które mają za zadanie wzmocnić odporność organizmu. Nie brakuje również acai w formie suszonych oraz sproszkowanych owoców. W tej formie jagody wykorzystuje się do przygotowywania
pożywnych koktajli i smoothies oraz do przygotowywania posiłków. Acai są bardzo popularne również wśród wegetarian i wegan, którzy szczególnie dbają o zbilansowaną dietę bogatą w białko roślinne oraz mikroelementy. Dlatego jagody acai bardzo często możemy spotkać w restauracjach wegańskich, które bazują na produktach roślinnych.

Zastosowanie jagód acai jest dziś powszechne, a bogaty skład pozwala na ich wykorzystanie zarówno do produkcji suplementów diety, jak i w przemyśle kosmetycznym. Te niezwykłe dary natury są dziś doceniane w szeroko pojętym przemyśle kosmetycznym, jak i spożywczym. Choć dziś są bardzo doceniane, to już niegdyś używano ich jako zdrowej przekąski. Przez lata doceniane jagody, dziś stały się jednym z bardziej wyróżniającym się składnikiem spożywczym, pełnym wartościowych składników.