Neuroborelioza i kleszczowe zapalenie mózgu – jak się zabezpieczyć?

Neuroborelioza i kleszczowe zapalenie mózgu do choroby, które powszechnie kojarzone są z jednym z najgroźniejszych pajęczaków. Kleszcze w okresie letnim spotkać możemy niemalże wszędzie – wybieramy się na długie spacery leśnymi ścieżkami, odpoczywamy w parkach oraz na polanach. W każdym z tych miejsc czyha na nas ogromne niebezpieczeństwo, przed którym wyjątkowo trudno się obronić.

  1. Neuroborelioza – jak się przed nią skutecznie ochronić?
  2. Co robić, by kleszczowe zapalenie mózgu Cię nie dopadło?

Każda z tych przerażających chorób niesie tragiczne konsekwencje dla naszego zdrowia, a nawet życia. Choć wiele się o nich mówi i ostrzega, wciąż dziesiątki osób nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Każdy z nas powinien wiedzieć, w jaki sposób im zapobiegać i co robić, by kleszcze nam nie zagrażały.

Neuroborelioza – jak się przed nią skutecznie ochronić?

Większość z nas wie, z czym się wiąże biorelioza, jednak neuroborelioza pozostaje niestety tajemnicą. Jest to nic innego, jak groźniejsza odmiana tej pierwszej, atakująca mózg oraz stawy. Jej skutki mogą być tragiczne i prowadzić nawet do śmierci, najgorsze jest jednak to, że na oba stadia wciąż nie ma skutecznego szczepienia.

Jedyną metodą jest efektywna profilaktyka, dzięki której zminimalizujemy ryzyko zachorowania. Jak wiadomo, przenoszona jest przez kleszcze, więc to przed tymi pajęczakami musimy się chronić. Neuroborelioza może nie stanowić zagrożenia, jeśli podczas wyjść zakrywać będziemy odsłonięte części ciała, nosić ubiór chroniący, po powrotach dokładnie oglądać swoje ciało oraz stosować skuteczne środki odstraszające insekty, takie jak Mugga – jeden z najsilniejszych preparatów na rynku.

Co robić, by kleszczowe zapalenie mózgu Cię nie dopadło?

Kolejnym, niezwykle poważnym zagrożeniem jest kleszczowe zapalenie mózgu, znane powszechnie jako KZM. W tym przypadku również wszystko zacząć się może od niepozornego ugryzienia kleszcza, po którym z czasem zauważyć możemy wyjątkowo niepokojące objawy. W okresie letnim przypadków zachorowań jest oczywiście najwięcej, przez co tak istotna jest profilaktyka oraz konkretne działania, które uratować mogą nasze zdrowie.

Kleszczowe zapalnie mózgu w głównej mierze zwalczane jest poprzez walkę z kleszczami. Dostępne są również szczepionki, cechujące się wysoką skutecznością, jednak to przedwczesne zapobieganie daje nam stuprocentową pewność, że nasze zdrowie jest bezpieczne. Wybierając się na wycieczki, warto sięgnąć po repelenty cechujące się najsilniejszym działaniem na rynku. Preparat na kleszcze Mugga nie tylko zapewni Ci bezpieczeństwo, ale również pozwoli na relaks bez martwienia się o starcie z pajęczakami.

undefined