Nowe mieszkania – warto zainwestować

Decyzja o zakupie mieszkania wiąże się z analizą jakie mieszkanie będzie korzystniejsze, czy zakup z rynku wtórnego, czy raczej wybór mieszkania z rynku pierwotnego.

Fachowcy oraz specjaliści od nieruchomości skłaniają się do zakupu mieszkania z rynku pierwotnego.

Nowe mieszkania – dlaczego?

Mieszkania deweloperskie są na pewno dobrze dostosowane do naszych potrzeb, można jeszcze w trakcie budowy omówić wymagania i w ten sposób cieszyć się wygodą i komfortem mieszkania. Bywa, że na przykład ktoś ma pomysł połączenia kuchni z jadalnią, albo salonem, albo na przykład czyimś marzeniem jest wygospodarowanie spiżarni jak u babci, lub wygodnej i obszernej garderoby. Wszystko to można wcześniej uzgodnić i cieszyć się swoim komfortowym mieszkaniem, natomiast kupując mieszkanie z rynku wtórnego zrealizować takie marzenia jest dużo trudniej. Nowe mieszkania są zwykle wykończone pod klucz, czyli wprowadzamy się i mieszkamy, nie ma potrzeby poszukiwania odpowiednich fachowców i dopilnowywania ich pracy. Wszystko mamy gotowe do zamieszkania. mieszkania z rynku pierwotnego zwykle są świetnie położone, jak również rozbudowana jest infrastruktura osiedlowa. Zazwyczaj mieszkania mają miejsca parkingowe lub garaże, budynki wyposażone są w wygodne windy, czy przestronne korytarze, a osiedle otaczają plac zabaw, infrastruktura wypoczynkowa i lokale usługowo – handlowe. Innymi słowy to malutkie miasteczka.

Nowe mieszkania – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując mieszkania z rynku pierwotnego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • koszt mieszkania i standard wykończenia
  • czy mieszkania posiada garaż lub miejsce parkingowe, jaka jest możliwość podjechania chwilowego pod blok, by na przykład rozładować zakupy
  • czy osiedle jest ogrodzone, a może jest opcja osiedla strzeżonego, czy przewidywany jest plac zabaw, lokale handlowo – usługowe
  • jaki jest teren otaczający osiedle, czy jest to na przykład las, park czy kolejne osiedle
  • jakie zmiany w planie mieszkania są dopuszczalne
  • jak wygląda odbiór mieszkania i zgłaszanie ewentualnych poprawek.

Zakup nowych mieszkań ma swoje zalety, można zawsze dopominać się o bonusy i różnego rodzaju promocje, na przykład w cenie mieszkania możemy negocjować miejsce parkingowe.