O orkiszu

Orkisz (Triticum Aestivum Spelt) jest błyszczącym, ciemnym ziarnem, kształtem przypominającym ryż. Gotowany orkisz ma lekko kleistą, przypominającą ryż konsystencję i słodki orzechowy smak. Starożytny krewny pszenicy, uprawiany na Bliskim Wschodzie ponad 9000 lat temu, bardzo popularny w Europie, zaczyna ostatnio przyciągać coraz większą uwagę Amerykanów. W Szwajcarii, Austrii i Niemczech nazywany jest Dinkle a w Środkowych Włoszech nazywa się Farro. Orkisz jakościowo przewyższa pszenicę. Gotowanie wymaga mniej płynu, mniej czasu i jest łatwiej trawiony. Orkisz jest również często opcją dla osób uczulonych na przenicę. Orkisz nie piecze się tak jak przenicę. Przy pieczeniu, czas mieszania nie może przekraczać 4-1/2 minuty, przy średniej prędkości, gdyż może nastąpić rozpad glutenu i bochenek nie wyrośnie. Pszy pieczeniu orkiszu, zużywa się około 25 razy mniej wody niż przy pieczeniu pszenicy.

Sugerowane użycie: Orkisz można zamarynować dressingiem sałatkowym i podać jako część pierwszego dania. Można dodać do zupy lub gulaszu dla urozmaicenia konsystencji i polepszenia smaku. W wiekszości przypadków ryż zastąpić można orkiszem. Mąkę orkiszową można użyć zamiast mąki pszenicznej do pieczenia większości potraw.

CHLEB DLA KOBIET
(Woman’s Bread) Chleb ten opracowany został przy pomocy naukowców z Rolniczego Instytutu Badawczego w Minnesocie, jak również czołowych dietetyków i praktykujących specjalistów medycyny naturalnej. W chlebie tym zastosowano kombinację siemienia lnianego, słonecznika, pestek dyni, młodych pędów quinoa, amarantu i innego ziarna, które umożliwiły uzyskanie wyjątkowo zrównoważonego, pełnoziarnistego pokarmu o najwyższej zawartości proteiny, włóknika, kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 i kwasu foliowego. Chleb dla kobiet zawierający izoflawony sojowe jest naturalnym wsparciem dla zmian kobiecych w okresie przedmenstrualnym (PMS), w czasie menopauzy i po okresie menopauzy. Dwie kromki chleba dostarczają niezbędne dzienne zapotrzebowanie na naturalne izoflawony sojowe. JEDNA KROMKA DOSTARCZA 40 MG FITOESTROGENU, NIEZBĘDNĄ DZIENNĄ DAWKĘ NATURALNYCH IZOFLAWONÓW SOJOWYCH. Stworzony dla kobiet, ale również bardzo korzystny dla mężczyzn. Koszerny. A oto, co mówią panie, korzystajace z dobrodziejstw tego chleba: „Dołączyłam właśnie do olbrzymiej, jak mi się zdaje, grupy miłośników waszych produktów. Wczoraj kupiłam w Back To Nature wasz przepyszny chleb dla kobiet i wiecie co? Pokochałam go od razu. Muszę obecnie przyjmować izoflawony ze względu na nieprawidłowe miesiączkowanie i pookresowe migreny jak również wszelkie inne korzyści jakie on daje i oczywiście ze względu na przyszłą menopauzę. Szczególnie chcę wam podziękować za to, że w waszym chlebie nie ma cukru ani żadnych innych słodyczy, a przede wszystkim , że nie ma nic genetycznie modyfikowanego (GMO).” – Barbara Plot „Czy wiedzieliście o tym, że wasz chleb dla kobiet bardzo pomaga przy wytwarzaniu mleka i karmieniu piersią? Wiem, ponieważ mnie to dotyczy. Składniki na opakowaniu to właśnie te, które potrzebne są do wytwarzania mleka. Cieszę się, że jest on organiczny. Zbyt wiele toksyn dostaje się do naszego organizmu. Jeszcze raz dziękuję.” – Magda Gorzecka „Dzień dobry. Jem Chleb dla kobiet od 6 tygodni i już widzę, że zmienił on moje życie. Zawsze jem go na śniadanie i zabieram ze sobą, gdy podróżuję. Poczęstowałam nim koleżanki i krewnych i wszyscy oni chcą go również. Czy możecie mi powiedzieć, czy jest on osiągalny w Dallas i Los Angeles? Dziękuję. Moja mama i znajomi liczą na mnie. Oni również lubią wasz chleb.”

CHLEB DLA MĘŻCZYZN
(Men’s Bread) Patrząc na składChleba dla Mężczyzn nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stanowi on największe osiągnięcie człowieka od czasów biblijnej „manny”. Zawiera ogromne bogactwo protein, witamin, mikroelementów i włóknika, zawiera także izoflawony i minerały i to więcej niż niejeden food supplement. Nie ma przeciwskazań. Może być stosowany zamiast normalnego pieczywa przez każdego, począwszy od sportowców, poprzez osoby chcące stracić na wadze. A oto jedna z opinii użytkownika: “Załączam jedno zdjęcie, które stało się dla mnie katalizatorem do podjęcia decyzji, by zacząć robić coś dla swego zdrowia. „Przed” to zdjęcie wykonane w Boże Narodzenie 2002. Siedzimy wraz z moją córką Katie i otwieramy prezenty. Ważyłem 260 funtów, miałem 38 cali w pasie oraz śliczny podwójny podbródek i wielki brzuch. Kolejne zdjęcie to ja i Katie, lecz tym razem ważę 175 funtów, a mój obwód talii wynosi 30 cali (teraz noszę markowe dżinsy rozmiaru 30 x 32). Przeszedłem od rozmiaru XXL do nadzwyczaj komfortowego obecnie dla mnie rozmiaru L. Cała rodzina poznała korzyści płynące ze zdrowego jedzenia. Wraz z żoną i jednym z synów łącznie straciliśmy ponad 220 funtów. Dwaj starsi synowie też zaczynają doceniać korzyści płynące z diety niskowęglowodanowej i wysokobiałkowej w połączeniu z owocami i warzywami, oraz najważniejszą rzeczą, jaką są ćwiczenia fizyczne. Jednym z większych wyzwań i poświęceń przy stosowaniu tego typu stylu życia jest niemal kompletna eliminacja pieczywa z codziennej diety. Moja rodzina stwierdziła, że inne rodzaje dietetycznego pieczywa miały bardzo nieapetyczny smak i konsystencję. 4 miesiące temu przyjaciel zaprowadził mnie do miejscowego sklepu z organiczną i zdrową żywnoścą. Tam, podczas przeglądania etykiet sprzedawanego pieczywa, mój wzrok przykuł poziom protein i włóknika zawartego w Chleba dla Mężczyzn. Kupiłem bochenek. Nie mogłem uwierzyć, że zachowywał świeżość przez ponad trzy dni. Dzisiaj Chleb dla Mężczyzn stanowi stałą część mojego codziennego jadłospisu. Chcę gorąco podziękować za tak cudowny produkt. Teraz mogę jeść pieczywo i nie mieć poczucia winy z powodu nadmiaru węglowodanów, a jednocześnie cieszyć się jego wspaniałym smakiem i świadomością, że dostarczam swojemu organizmowi ważnych białek, witamin i minerałów. Jeżeli dzięki moim zdjęciom więcej ludzi uzyska inspirację do kontrolowania swojego sposobu odżywiania i przystosowania się do zdrowszego stylu życia, tym lepiej dla wszystkich. Pozdrawiam.”