Okulary czy soczewki kontaktowe jednodniowe?

Każda osoba mająca problemy ze wzrokiem, chociaż raz stanęła przed wyborem czy lepiej kupić okulary czy soczewki kontaktowe jednodniowe? Na szczęście dziś już nie trzeba wybierać i można posiadać zarówno okulary jak i soczewki i zmieniać swój wygląd zgodnie ze swoim nastrojem.

Jakie zalety mają soczewki kontaktowe jednodniowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną opcją dla osób mających słaby wzrok były okulary i to nie zawsze najlepiej dopasowane do naszego wyglądu. Od tego czasu zmieniło się wszystko. Osoby noszące okulary mają nieograniczony wybór co do ich kształtu i koloru, a dostępność i cena soczewek kontaktowych sprawia, że są dostępne dla każdego. Dlaczego zatem warto wybrać soczewki kontaktowe jednodniowe? Przede wszystkim soczewki jednodniowe są bardzo wygodne w stosowaniu. Zakładamy je rano i nie musimy o nich pamiętać, aż do momentu ich ściągnięcia pod koniec dnia. Dzisiejsze soczewki niejednokrotnie świetnie nawilżają oko, a dodatkowo posiadają ochronę przed UV. Stosowanie jednej pary soczewek na dzień jest bardzo higieniczne i pozytywnie wpływa na zdrowie oka. Jednak najważniejszą ich zaletą jest komfort, który zapewniają osobom, które je wybierają. Soczewki kontaktowe jednodniowe sprawiają, że znikają jakiekolwiek ograniczenia, np. podczas uprawiania sportu. Nie trzeba już się martwić, że podczas gry zespołowej nasze okulary zostaną zniszczone lub spadną i rozbiją się podczas uprawiania joggingu. Są to niezaprzeczalne plusy stosowania soczewek kontaktowych.
Czy soczewki kontaktowe jednodniowe wyprą okulary?

Mimo rosnącej popularności soczewek kontaktowych, okulary korekcyjne nadal mają się świetnie i posiadają rzeszę swoich miłośników. Pomimo wszystkich zalet soczewek, są osoby, które wybierają okulary ze względów estetycznych lub też zdrowotnych. Należy pamiętać, że budowa oka u niektórych osób wyklucza stosowanie soczewek. Ponadto, w dzisiejszych czasach wybór okularów jest ogromny i stały się one niejednokrotnie częścią imagu osób, które je noszą. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że coraz częściej można spotkać osoby, które stosują zamiennie soczewki oraz okulary. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dostępność do obu form jest na tyle łatwa, że zachęca do ich wymiennego stosowania. Bez względu na to, czy wybierzemy okulary czy soczewki ważne, aby były one dobrze dopasowane do naszych potrzeb i sprawiały, że będziemy się czuć komfortowo.

 

Soczewki kontaktowe jednodniowe są na tyle dobrym pomysłem, że w większości przypadkow, może zamówić sobie darmowe próbki. To dzięki nim przekonasz się czy zakup takich soczewek jest dobrym pomysłem dla ciebie. Właśnie na jednodniowych egzemplarzach nauczysz się zakładać je i zdejmować, dzięki czemu będziesz mógł dalej korzystać ze zwykłych soczewek korekcyjnych.