Pielęgnacja włosów uwrażliwionych

Suszenie, kosmetyki, słońce i wiatr- każdego dnia nasze włosy są narażone na różne, zagrażające im bodźce. Z tego powodu, stają się słabe, cienkie i podatne na zniszczenia. Włosy uwrażliwione często utożsamiane są z włosami zniszczonymi, choć wcale nie musi tak być! Dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosów uwrażliwionych, mogą one wyglądać zdrowo i pięknie przez cały czas. Aby to umożliwić, należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków do włosów.

Włosy uwrażliwione – przyczyny problemu

Nie można jednoznacznie stwierdzić co sprawia, że włosy stają się delikatne i podatne na zniszczenia. Wśród opinii specjalistów, przeważają zdania, że włosy uwrażliwione są wynikiem kumulacji następujących czynników:

  • Uwarunkowania genetyczne – predyspozycje do danego typu włosów dziedziczymy zwykle po rodzicach lub dziadkach. Jeśli nasi przodkowie zmagali się z problemem słabych, wrażliwych włosów, to bardzo prawdopodobne, że przekazali nam tę predyspozycję w genach.
  • Częste zabiegi chemiczne (farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie) – wszystkie te działania sprawiają, że struktura włosa zostaje naruszona. Dotyczy to zwłaszcza zabiegów przeprowadzanych samodzielnie z użyciem nieprofesjonalnych kosmetyków i bez pomocy fryzjera.
  • Działanie wody chlorowanej- chlor działa osłabiająco na cebulkę włosa, a także powoduje rozdwajanie się końcówek i matowienie.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja – zawarte w wielu kosmetykach do włosów substancje mogą po pewnym czasie osłabić włosy, np. pozbawiając je ochronnej warstwy tłuszczowej.
  • Zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy) i niektóre choroby(np. cukrzyca, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy)
  • Ubogo odżywcza dieta – brak wszystkich potrzebnych minerałów i witamin sprawia, że włosom zaczyna brakować pożywienia. W efekcie, stają się słabe i zniszczone.

Jak wzmocnić włosy?

Pielęgnacja włosów delikatnych powinna opierać się na trzech elementach:

  1. Mycie.

Większość z nas jest zmuszona myć włosy w wodzie chlorowanej, dlatego należy zapewnić im wówczas dodatkową ochronę. Przykładowo, szampon błyskawicznie regenerujący włosy bardzo uwrażliwione L’Oreal Professionnel zawiera ceramidy, lipidy, fito-keratynę oraz kwas mlekowy, który dobudowuje zniszczenia i regeneruje włosy na całej długości.

  1. Odżywianie

Po każdym myciu włosów podatnych na zniszczenia, należy użyć odżywki, która wzmocni barierę ochronną i nada im miękkość i blask. Do takich kosmetyków należy odżywka błyskawicznie regenerująca włosy bardzo uwrażliwione L’Oreal Professionnel. Dzięki zawartości neofibrine i kwasu mlekowego, preparat odbudowuje połączenia jonowe wewnątrz włosa i daje natychmiastowy efekt lśniących, odżywionych włosów.

  1. Regeneracja

Oprócz codziennej pielęgnacji, włosy uwrażliwione wymagają często dodatkowego wsparcia w przywróceniu naturalnej równowagi. Na ratunek zniszczonym, słabym włosom przychodzi głęboka kuracja odżywiająca Powercell Repair, czyli skoncentrowany preparat regenerujący spoiwo międzykomórkowe i zamykający strukturę włosa.

Diagnozowanie włosów uwrażliwionych

Aby na stałe rozwiązać problem wrażliwych włosów, warto skorzystać z profesjonalnej porady specjalistów w dziedzinie pielęgnacji włosów. W salonach Expert prowadzona jest dokładna diagnostyka problemu słabych i zniszczonych włosów, co pozwala na dobranie indywidualnej kuracji regenerującej. Niewiele osób wie, że można wyróżnić aż 3 poziomy uwrażliwienia włosów. Specjalistyczna ocena ich kondycji pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki i zabiegi, które wzmocnią włosy od środka i przyniosą trwałe efekty.