Pieluchomajtki dla seniorów – refundacja możliwa także w sklepach internetowych

Nietrzymanie moczu i kału często dotyka osoby w podeszłym wieku. Może być efektem nowotworów, innych schorzeń czy urazów. Aktualnie zakupienie wyrobów chłonnych dla seniorów z refundacją możliwe jest również online.

Łatwiejsze uzyskanie refundacji na wyroby chłonne

Od początku 2020 roku zmieniły się zasady związane z uzyskaniem refundacji NFZ na wyroby medyczne. Teraz pacjenci nie muszą już udawać się osobiście do oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, ponieważ potwierdzenie możliwe jest przez internet przez lekarza.

Nowa refundacja NFZ znacznie ułatwiła realizację zleceń także na wyroby chłonne jak pieluchy dla dorosłych, majtki chłonne, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne czy podkłady.

Refundacja na wyroby chłonne – kod P101 lub P100

Wyroby chłonne refundowane są tylko u pacjentów mających wskazania i z ubezpieczeniem zdrowotnym. Refundacja NFZ na pieluchomajtki jest możliwa po uzyskaniu zlecenia z odpowiednim kodem. Jak juzyskac refundacje kod P101 lub P100? Zlecenie wystawiają lekarze oraz inne uprawnione osoby.

W zależności od kodu refundacji zmienia się jej wysokość:
– Kod P101 dotyczy neurogennego i nieneurogennego nietrzymania moczu i kału, na przykład na skutek chorób, wad wrodzonych, urazów układu moczowego, nerwowego. Refundacja wynosi wtedy 70% z limitem ceny 90 zł.
– Kod P100 dotyczy nietrzymania moczu i kału w związku z nowotworami. Refundacja wynosi wtedy 100% z limitem ceny 77 zł.

Jak zrealizować refundację NFZ na wyroby chłonne przez internet?

Aktualnie refundacja na pieluchomajtki jest dostępna również przez internet. Pacjenci nie muszą odwiedzać apteki lub sklepu z wyrobami medycznymi osobiście – mogą złożyć swoje zamówienie online.

Zamówienie pieluchomajtek oraz innych wyrobów medycznych z refundacją NFZ przez internet jest bardzo proste. Wystarczy wypisać formularz online – zakupione wyroby są wysyłane pod wskazany adres.