Popraw swoją skórę dzięki diecie i kosmetykom

Bez wątpienia ćwiczenia fizyczne zachowują nasze ciało w dobrej kondycji, a nasza skóra jest jędrna i elastyczna. Jednak, aby zachować ją w dobrym stanie przez wiele lat, do ćwiczeń powinniśmy włączyć dobrze dobraną dietę, bogatą w niektóre pierwiastki i minerały. Co zatem jeść, aby wesprzeć swoją skórę w walce z upływem czasu?

Woda – królowa życia

Zdecydowanie najważniejsza. Coraz częściej zapominamy o regularnym jej piciu w ciągu dnia. Ile powinniśmy jej pić? Trudno jednoznacznie ustalić, zależy to bowiem od wagi, aktywności fizycznej, rodzaju i ilości spożywanych posiłków. Przyjmuje się, że codziennie powinniśmy wypijać około 2-2,5 litra płynów – w tym także w postaci zup, soków, itp. Woda wspomaga odchudzanie, wspomaga pracę nerek, które mają niebagatelny wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn. Świetnie uzupełnia elektrolity w organizmie, a także zapobiega odwodnieniu. Pamiętaj, aby pić wodę regularnie, nie tylko w momencie, gdy chce ci się pić!

Niezbędne witaminy

Uzupełnij swoją dietę w produkty bogate w witaminy E i C. Obie skutecznie opóźniają procesy starzenia, są silnymi przeciwutleniaczami, które chronią organizm przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem komórek, wywoływanym przez wolne rodniki. Witamina E zyskała miano „witaminy młodości”, a witamina C coraz częściej gości w gotowych kosmetykach do twarzy. Gdzie je znajdziesz? Najpopularniejszym źródłem witaminy C są pomarańcze. Jednak dobrze wiedzieć, że nie tylko cytrusy mają jej pod dostatkiem. Warto zaopatrzyć naszą lodówkę w kiwi, paprykę, jabłka, natkę pietruszki, czy jarmuż. Natomiast bogatym źródłem witaminy E są oleje roślinne, najlepiej tłoczone na zimno. Zawierają ją także migdały, orzechy laskowe, jajka, zielone warzywa.

Koenzym Q10 w odsieczy

Niestety masowo cierpimy na jego niedobór. Nasz organizm z upływem czasu produkuje coraz mniej naturalnego koenzymu Q10. To dlatego konieczne jest włączenie do diety produktów bogatych w ten składnik, a nawet dodatkową suplementację.

Znajdziemy go m.in. w rybach, brokułach, czy szpinaku. To substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania praktycznie każdej komórki naszego ciała. Jednocześnie pobudza układ immunologiczny do pracy, dostarcza tlen do tkanek, zwalcza wolne rodniki i odpowiada za nasz młody wygląd.

Kosmetyki z naturalnym kolagenem

Jest nazywany białkiem młodości. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Dietetycy zalecają więc, aby ten składnik jak najczęściej włączać do swojej diety. Produkty spożywcze, na które warto zwrócić uwagę, to m.in. galaretki warzywno-mięsne, ryby w galarecie, czy też algi morskie. Warto zaopatrzyć się także w dobrej jakości krem z kolagenem i wspierające przyswajanie go skoncentrowane serum ze złotem koloidalnym. Więcej informacji na temat kosmetyków znajdziesz na stronie https://praelskincare.com/