Jak posprzątać po remoncie mieszkania?

W starych blokach remonty idą pełną parą. Ludzie kupują stare mieszkania za niewielkie pieniądze i chcą jak najszybciej doprowadzić je do idealnego stanu. Jest to oczywiście możliwe przy dzisiaj dostępnej technologii, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Podczas takiego remontu powstaje jednak ogromna ilość gruzu i różnego rodzaju odpadków wielkogabarytowych, które trzeba gdzieś wyrzucić.

Gdzie pozbyć się gruzu?
Ekipy budowlane do usuwania gruzu mają specjalne samochody. My jednak nie damy rady do naszej osobówki załadować worków, z których aż bucha biały i siwy pył, a jednocześnie każdy waży po kilkadziesiąt kilogramów. Można jednak wypożyczyć przyczepkę i tutaj mamy już pierwsza opcję. Możemy bowiem zlokalizować w okolicy kontenery na gruz i tam zawieźć worki, które go zawierają. Bywa, że taki kontener staje na naszym osiedlu, wtedy nie musimy angażować nawet samochodu, jeśli pojemnik znajduje się w pobliżu naszego bloku. Wysypywanie gruzu do takich pojemników jest w pełni legalne i darmowe. Gdy kontener napełni się, przyjeżdżają odpowiednie służby i zabierają go, utylizując zawartość w stosownym miejscu.

Zamawiamy specjalną usługę
Można też poradzić sobie w inny sposób, jeśli akurat nigdy w okolicy żadnego kontenera do wyrzucania gruzu nie mamy. Opcja ta przyda się też, gdy nie mamy przyczepki lub haka holowniczego, ponieważ nie wymaga ona używania samochodu. Co więcej, czasami nie będziemy musieli nawet wynosić worków z mieszkania, zrobią to za nas pracownicy. Wystarczy poszukać w sieci jakie firmy w okolicy świadczą wywóz odpadów. Zazwyczaj zgłosić się można do przedsiębiorstwa, które prowadzi ogólny odbiór nieczystości i śmieci w naszym mieście. Usługa ta jest płatna, jednak zyskujemy bardzo dużo. Nie musimy samodzielnie wynosić ciężkich worków i nie potrzebujemy wynajmować przyczepki do auta.

Przedstawiliśmy dwa najpopularniejsze sposoby na pozbywanie się gruzu z remontowanych mieszkań w blokach. Jeden bezpłatny – kontenery na gruz wystawiane na osiedlach, lub w różnych miejscach w mieście. Drugi płatny – wynajęcie firmy, która przyjedzie do nas specjalnie przystosowanym samochodem i zabierze worki. Nigdy jednak nie wyrzucajmy takich rzeczy jak pozostałości po pracach remontowych do ogólnodostępnych altanek śmietnikowych ani nie zostawiajmy przed blokiem.