Powiększanie ust – dostępne metody

Zabieg powiększania ust to rewolucyjna metoda na zmianę swojej samooceny i pozbycie się kompleksów. Jeśli Twoje usta potrzebują uwydatnienia, poprawy kształtu, konturu czy symetrii to zabieg powiększanie ust jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Wymarzone ponętne i piękne usta są na wyciągnięcie ręki. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna proponuje ogromny wachlarz możliwości w wyborze upiększenia ust. Jeśli jesteśmy już zdecydowane na zabieg powiększania ust, nie pozostało nic innego jak wybrać odpowiednią i profesjonalną klinikę estetyki medycznej. Jest to niezwykle ważne, bo to właśnie od tego zależy nasz efekt końcowy. A jak wspomnieliśmy możliwości jest wiele. Najbardziej popularne jest powiększanie ust kwasem hialuronowym, natomiast zaraz po tym jest metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej.
Na czym polegają obie metody?

  • Kwas hialuronowy – powiększanie ust Gdańsk – od kilku lat najpopularniejszym preparatem wykorzystywanym do modelowania ust jest kwas hialuronowy, który ma postać żelu. Należy on do preparatów biodegradowalnych, ulega więc wchłonięciu po pewnym czasie. Zabieg należy więc powtarzać co 1-2 lata, aby utrzymać odpowiedni efekt. Dzięki kwasowi możemy uzyskać naprawdę subtelny i naturalny efekt. Jeżeli chodzi o trwałość preparatu, nie liczy się jego stężenie,a  sposób jego usieciowienia. Poprzez usieciowienie preparatu rozumiemy takie połączenie molekuł kwasu hialuronowego pomiędzy sobą i cząsteczkami wody, które skutecznie w dłuższym czasie nie pozwoli rozłożyć naszym enzymom tkankowym tak zbudowanej struktury wiążącej wodę. Natomiast stężenie kwasu hialuronowego w mililitrze preparatu waha się od 16 – 24 mg/ml. Kwas hialuronowy to substancja, która nie tylko pomoże nam powiększyć i skorygować kształt ust, lecz także zadbać o poziom ich nawilżenia.Poprzez podanie kwasu hialuronowego w obrębie całej czerwieni wargowej zwiększa się nawilżenie oraz jędrność ust.
  • Przeszczep autogeniczny tkanki tłuszczowej – metoda ta polega na pobraniu tłuszczu z wybranej okolicy i wszczepieniu w usta. Technika ta nie powiększa ust, ale może w bardzo znacznym stopniu zwiększyć ich objętość. Zaletami tej metody jest naturalny i odnawialny materiał czyli własna tkanka tłuszczowa.