Jaką rolę w budowaniu masy mięśniowej odgrywają dieta, trening, suplementy i sterydy – sklep online radzi

Już dziś odmień swe życie i zapewnij sobie pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. W tym artykule dowiesz się m.in., w jaki sposób zbudować masę mięśniową, przeczytaj go więc koniecznie!

Zbilansowana dieta sportowca

Zastanawiasz się, jak zbudować masę mięśniową? Przepis jest banalnie prosty – zwiększona kaloryczność posiłków. Niestety zła wiadomość głosi, że śmieciowe jedzenie się nie liczy… Czyli oprócz zwiększania kalorii, zacznij dbać o jakość swojego jedzenia. Zdrowe odżywianie, racjonalne posiłki, to jest jedyny klucz do sukcesu. Dlaczego akurat pełnowartościowe posiłki? Ponieważ zawierają, niezbędne w twojej sytuacji, wartości odżywcze.
Czego nie jeść i nie pić? Po pierwsze odstaw słodycze, po drugie alkohol, po trzecie fast foody, po czwarte napoje gazowane i po piąte niezdrowe przekąski. Mamy nadzieję, że dostrzegasz ich wspólną cechę, czyli puste kalorie. Zrezygnuj z nich koniecznie!
Zapewne zachodzisz w głowę co znaczy „zwiększ spożycie kalorii”, pytasz „o ile?”. Przyjmuje się, że dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie niezbędnego poboru kalorii o 20%. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od tego ile trenujesz, co trenujesz i jakie masz indywidualne predyspozycje (zdarza się, że ktoś zbuduje tkankę mięśniową szybciej od innych).
Twój jadłospis powinien być urozmaicony i zbilansowany. Spożywaj chude mięso i ryby, produkty pełnoziarniste, warzywa, nabiał oraz owoce. Połóż nacisk zwłaszcza na białko. Dziennie potrzebujesz go w ilości odpowiadającej 150% masy twojego ciała, ale wyrażonej w gramach (przykładowo, jeśli ważysz 70 kg, to potrzebujesz nie mniej niż 105 g białka dziennie).
Pamiętaj, że tylko trening w połączeniu z prawidłową dietą, zapewniają budowę masy mięśniowej! Osobno te czynniki nie przynoszą żadnych skutków!

Rola suplementów diety podczas intensywnych sesji treningowych

Suplementy diety (nazywane także odżywkami) spełniają wiele funkcji. Jedną z nich, prawdopodobnie najważniejszą, jest podwyższanie sprawności organizmu. Warto po nie sięgnąć, jeśli pragniesz się wspomóc, poprawić swą wydolność lub skrócić proces regeneracji swojego organizmu, np. po intensywnej sesji treningowej. Oprócz tego rynek oferuje także suplementy diety zwiększające wytrzymałość lub tkankę mięśniową, poprawiające siłę, a nawet spalające tłuszcze.
Pamiętaj jednak, aby przed zażyciem jakiejkolwiek substancji, skontaktować się ze specjalistą i zaciągnąć jego opinii. Nie każda substancja jest bowiem bezpieczna, dozwolona i skuteczna.

Budowanie masy i sterydy – sklep online radzi jak dbać o zdrowy trening

Powiedzenie mówi: „na sucho, to i trawa nie urośnie”. Przyjęło się, że budując masę sięgamy po sterydy. Czy słusznie? Sterydy (nawiasem mówiąc, związki syntetyczne będące pochodnymi testosteronu) stymulują przede wszystkim przyswajanie białka. Wskutek tego twoje kości i mięśnie zostają pobudzone i dostrzegasz ich szybszy wzrost. Oprócz tego pozwalają ci szybciej wrócić do formy (nawet po ciężkich urazach). Brzmi całkiem nieźle, prawda? Mimo wszystko polecamy w czasie treningów sięgnąć po coś innego. Może trochę mniej spektakularnego, przyznajemy! Ale za to bezpieczniejszego! Polecamy kreatynę oraz HMB (jeśli zależy ci na masie mięśniowej), CLA (jeśli oprócz odpowiedniej masy ciała chcesz zadbać dodatkowo o niższy poziom tkanki tłuszczowej, a także L-karnitynę (także ułatwiającą spalanie tkanki tłuszczowej).

Wpływ sterydów na budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej

Dzięki sterydom możesz budować mięśnie w czasie odchudzania. Dodatkowo to od ciebie zależy, gdzie dokładnie się ulokuje ta dodatkowa (beztłuszczowa) masa mięśniowa. Fajnie, prawda? Oprócz tego, dzięki sterydom zwiększysz ilość czerwonych krwinek w organizmie, tym samym poprawiając swoją energię, siłę czy wytrzymałość. Niektóre sterydy odpowiadają za utratę wody z organizmu, inne z kolei za utratę tłuszczu. Co ciekawe, nie musisz być kulturystą, aby sięgnąć po sterydy. Tylko wcześniej upewnij się, czy ci one nie zaszkodzą!

Suplementy przedtreningowe i zwiększona koncentracja na trening

Planujesz intensywny wysiłek fizyczny? Wiele osób w twojej sytuacji sięga po suplementy diety, zwane przedtreningówkami. Jaka jest rola przedtreningówek? Ogólnie rzecz ujmując przygotowują do treningu pod względami: mentalnym oraz fizycznym. Sprawiają, że twoje zdolności wysiłkowe osiągają maksymalny poziom, zwiększają siłę oraz wytrzymałość mięśni, a także redukują zmęczenie. Przede wszystkim pozwalają ci jednak przełamać bariery i dać z siebie więcej, niż zazwyczaj!