Skup złomu – co możemy tam sprzedać?

Coraz częściej można napotkać na oferty skupów złomu, niemniej jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę ukrywa się właściwie pod tym pojęciem.

Warto zapoznać się z takim terminem, tym bardziej jeżeli chcemy zrobić generalne porządki w warsztacie, na strychu, czy w piwnicy. Złom czasami potrafi mieć sporą wartość, dlatego zanim wyrzucimy coś na śmietnik warto bardzo dokładnie to sprawdzić i oszacować ile dostaniemy za to w skupie złomu.

Czym są tak naprawdę metale kolorowe, które przyjmie od nas skup złomu?

Błędnym stwierdzeniem jest niestety, że metale kolorowe są elementami, które zostały pokryte różnymi farbami w celu nadania im barwy. Kiedy oddamy do skupu złomu kolorową puszkę po kawie, niestety nie zyskamy ani centa, niemniej jednak możemy z pewnością znaleźć pośród niepotrzebnych nam już rzeczy aluminium, czy miedź, co pozwoli nam zarobić. Podsumowując jednym zdaniem metale kolorowe to takie, w których składzie nie znajdziemy żelaza.

Jak możemy w łatwy sposób odróżnić metale kolorowe od żelaza ?

Istnieje naprawdę wiele sposobów. Jedni stosują do tego celu eksperymenty (metale kolorowe są dobrymi przewodnikami ciepła), inni magnes, a jeszcze inni zwracają uwagę wyłącznie na połysk metalu. Najlepiej będzie spytać fachowca, który pracuje na skupie. Oceni on, czy sprzedawany przez nas złom jest coś wart i czy otrzymamy wynagrodzenie jak za stalowe fanty. Wbrew powszechnej opinii metale kolorowe można odróżnić od siebie przede wszystkim dzięki ich właściwościom. Ponadto istotny jest ich skład, dlatego wykonywanie samodzielnych eksperymentów w zaciszu garażu nie będzie dobrym rozwiązaniem. Najlepiej jest poprosić o pomoc osoby pracujące w skupie złomu. Nie zawsze musimy przecież coś sprzedać, możemy to po prostu sprawdzić jeszcze przed otrzymaniem pieniędzy. Chcąc sprzedać w skupie złomu metale kolorowe z domieszką żelaza należy liczyć się z tym, że nie zostaną one uznane za metale szlachetne, a tym samym zmianie będzie ulegać ich cena. Często zdarza się, że osoby które zainteresowane są sprzedawaniem złomu próbują oszukać pracowników w skupie. Niemniej jednak nie jest to możliwie, gdyż punkty skupów złomu zaopatrzone są w specjalne urządzenia , które w bardzo dokładny sposób poddają sprawdzeniu wszystkie sprzedawane tam rzeczy.