Skuteczne sposoby na pozbycie się zmarszczek – sprawdź jak przywrócić twarzy młody wygląd!

Pojawiające się zmarszczki na twarzy to rzecz, którą ciężko jest zaakceptować każdej kobiecie – to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim nieprzyjemna oznaka upływającego czasu. Niestety, zmarszczki to naturalny, a tym samym nieuchronny, efekt starzenia się skóry. Choć nie możemy go całkowicie uniknąć, to istnieją sprawdzone sposoby na to, by złagodzić jego skutki oraz utrzymać młody i zadbany wygląd twarzy przez wiele lat. Czy dobry krem przeciwzmarszczkowy to wystarczający środek do zlikwidowania oznak starzenia się skóry? A może warto skupić się na odmładzających zabiegach z zakresu medycyny estetycznej?

Krem przeciwzmarszczkowy – nie przeceniaj jego możliwości

Gdy na naszej twarzy pojawiają się widoczne zmarszczki, zazwyczaj sięgamy po krem o silnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Bardzo często sądzimy, że jest on lekiem na całe zło i oczekujemy, że w przeciągu jednego dnia lub nocy całkowicie usunie z naszej twarzy wszelkie oznaki starzenia się skóry. Krem przeciwzmarszczkowy powinien oczywiście znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety po 30. roku życia, jednak nie należy przeceniać jego możliwości. Wybrany preparat do twarzy wygładzi, ujędrni i napnie skórę twarzy, ale sam z siebie nie usunie zmarszczek. Jego powierzchowne działanie może okazać się niewystarczające przy usuwaniu zmarszczek, które znajdują się w głębokich warstwach skóry. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy całkowicie zrezygnować ze stosowania kremów przeciwzmarszczkowych – wręcz przeciwnie, będą one doskonale wspomagały dalsze działania w kierunku redukcji zmarszczek.

Botoks – prawdziwy pogromca zmarszczek

Krem przeciwzmarszczkowy może być bardzo pomocny w zmniejszaniu pierwszych oznak starzenia się skóry, jednak nie do końca sprawdzi się w sytuacji, gdy na naszej twarzy widnieją już głębokie bruzdy. W takim przypadku mogą nam pomóc specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – w tym wstrzykiwanie toksyny botulinowej, nazywanej potocznie botoksem. Za jego pomocą możemy usunąć zarówno zmarszczki mimiczne, jak i głębokie zmiany na czole, szyi, wokół ust czy w okolicach oczu.

Jak wygląda zabieg przy użyciu botoksu?

Zabieg ostrzykiwania wybranych części twarzy botoksem trwa od 10 do 30 minut i jest właściwie bezbolesny – w formie znieczulenia można wykorzystać okłady z lodu, jednak uczucie towarzyszące wprowadzaniu w skórę strzykawki z toksyną botulinową można porównać do ugryzienia komara – uspokajają specjaliści z Kliniki Ziemlewski w Warszawie. Botoks wstrzykuje się w miejsca, w których chcemy ograniczyć nadmierną aktywność mięśni rzeźbiących na skórze zmarszczki – pozwala to na zatrzymanie ich ruchomości na około 6 miesięcy. Po upływie tego czasu działanie botoksu systematycznie słabnie, a aktywność mięśni twarzy powraca do normalnego funkcjonowania. Botoks wstrzyknięty pod skórę zaczyna działać już po 2-3 dniach od aplikacji, a ostateczny efekt jest widoczny mniej więcej po upływie 2 tygodni od dnia wykonania zabiegu.

Ostrzykiwanie twarzy botoksem – tylko w zaufanym miejscu!

Usuwanie zmarszczek przy pomocy botoksu stało się w ostatnim czasie bardzo popularnym zabiegiem, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest to jeden z niewielu zabiegów, które można wykonać dosłownie w przerwie na lunch, a potem powrócić do codziennych zajęć. Jednak rosnąca popularność botoksu powoduje, że coraz częściej przeprowadzają go nie tylko lekarze, ale też kosmetyczki, które niestety nie zawsze dysponują odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie. Dlatego decydując się na zabieg, warto wybrać zaufaną klinikę, w której doświadczony lekarz nie tylko dobierze odpowiednią ilość preparatu, dostosowując ją do naszych indywidualnych potrzeb, ale też przeprowadzi zabieg w taki sposób, by ostateczny efekt wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Więcej informacji na temat usuwania zmarszczek przy pomocy botoksu, dostępnych jest na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/83-cennik-i-oferty-specjalne/cennik/medycyna-estetyczna/231-usuwanie-zmarszczek-mimicznych-botox-azzalure.