Jak skutecznie zadbać o higienę osobistą?

W trosce o zdrowie kluczową rolę odgrywa higiena osobista. Jeśli pozwolimy sobie na jakiejkolwiek zaniedbania, wtedy mogą pojawić się problemy zdrowotne. Oprócz kontrolnych badań konieczna jest odpowiednia zdrowa dieta oraz stosowanie naturalnych kosmetyków, które nie tylko pielęgnują, ale też mają właściwości lecznicze.

 

Problemy ze skórą

 

Bardzo często przy nieodpowiedniej higienie osobistej, ale też prowadzeniu niezdrowego trybu życia, pojawiają się problemy skórne. Główne zadanie odgrywa tutaj np. stres oraz spadek odporności, który może być spowodowany niedostateczną ilością snu czy złą dietą. Układ immunologiczny pracuje też gorzej wtedy, gdy ktoś nadużywa alkoholu lub nikotyny. To wszystko oddziałuje nie tylko na pracę różnych narządów wewnętrznych, ale także na wygląd. Skóra szarzeje, istnieje ryzyko pojawienia się na niej wysypki czy różnych wykwintów ropne. Za przykład może posłużyć łojotokowe zapalenie skóry, które najczęściej dotyka osób w czasie dojrzewania, ale jak się często okazuje,f na tę dolegliwość cierpią ludzie w różnym wieku. Schorzenie potęgują takie czynniki jak: zanieczyszczone powietrze, promieniowanie, używanie nieodpowiednich kosmetyków i zła higiena osobista.

 

Jak sobie radzić z LZS?

 

Oprócz zażywania leków przepisanych przez lekarza – przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych  należy używać dobrej jakości dermokosmetyków. Tego typu preparaty nie tylko pielęgnują, ale też leczą chorą skórę. Powinny być wolne od środków konserwujących, alkoholu, a zawierać   składniki naturalne, takie jak oleje roślinne, glicerynę czy pantenol.

Jeśli zmiany skórne  pojawią się na głowie, wtedy trzeba stosować specjalny szampon na łojotokowe zapalenie skóry.  Oprócz zaczerwienienia skóry i nadmiernego złuszczenia naskórka bardzo często problemem stają się włosy, które zaczynają wypadać. Co więcej, mogą pojawić się plamy  rumieniowe z nieestetycznymi żółtymi łuskami. W takich przypadkach stosuje się farmaceutyki a czasami nawet sterydy lub antybiotyki. Wspomniany wyżej szampon na łojotokowe zapalenie skóry wspomoże leczenie. Często wzbogacony jest o takie składniki jak siarka czy selen, dzięki którym zmniejsza się łuszczenie naskórka i wyciszają się inne objawy. Szampon na łojotokowe zapalenie skóry to także ten, który pomaga w pozbyciu się łupieżu.

Oczywiście musi być to preparat najlepszej jakości, naturalny, aby jego działanie było skuteczne. Czasami wystarczy stosowanie dermokosmetyków, kiedy schorzenie przebiega łagodnie.

 

Oprócz szamponu na łojotokowe zapalenie skóry należy też używać innych dermokosmetyków,  takich jak peelingi, maści i kremy. Takie preparaty nawilżają, oczyszczają i normalizują pracę gruczołów łojowych. Dobrze dobrane pomogą szybciej dojść do zdrowia.