Śmiech to zdrowie. Partia Dobrego Humoru

O tym, że śmiech to zdrowie – wiemy wszyscy. Prowadzono wiele eksperymentów naukowych i chyba już nic nowego w tym temacie nie da się powiedzieć. Można jedynie zastanawiać się co zrobić, abyśmy częściej się śmiali i podchodzili do wszystkiego z optymizmem.

 

Jedni badają, inna się zastanawiają, a jeszcze inni wprowadzają swoje pomysły w życie. Nie każdy wie, że w Polsce powstała Partia Dobrego Humoru, która w 2021 r. obchodzi jubileusz swego 20-lecia. Ma kilka tysięcy członków w wielu krajach świata, gdzie jest znana pod nazwą Good Humor Party. Jeśli jeszcze o niej nie słyszałeś, najwyższa poza to zmienić.

 

3 uśmiechy dziennie

Nie tylko w Prima aprilis. Członkowie Partii Dobrego Humoru (PDH) uśmiechają się każdego dnia roku. Niektórzy znacznie częściej, niż wynosi składka członkowska tej najbardziej niepoważnej organizacji świata. 3 uśmiechy dziennie, to dla członków PDH absolutne minimum, ale oni śmieją się znacznie częściej, z różnych okazji i na różne sposoby. Od „ha-ha”, przez „hi-hi:, po „buahaha!”.

 

Uśmiechnięty symbol wesołej partii

Jak każda organizacja, oczywiście Partia Dobrego Humoru ma swoje logo. Jest na nim baaardzo szeroki uśmiech. Jej symbolem jest Wesoły Wieżowiec, po angielsku: Happy Skyscraper. To pudełko, który każdy może skleić i sfotografować w kolejnym miejscu świata. Tam gdzie mieszka, albo gdzie udaje się w podróż. Wszystkie lokalizacje są dokumentowane i trafiają na portal rozrywkowy Sadurski.com, w którym są dowcipy i ciekawostki. Dlaczego akurat tam?

 

Prasowy organ wesołej partii

Szczepan Sadurski, polski satyryk jest pomysłodawcą i założycielem PDH. Nie wiec dziwnego, że prasowym organem partii początkowo było ogólnopolskie pismo satyryczne Twój Dobry Humor, którym kierował. Obecnie się nie ukazuje, więc organem Partii Dobrego Humoru jest Sadurski.com i tam można o niej znaleźć najwięcej informacji i zdjęć. Oczywiście poza mediami społecznościowymi, np. Facebookiem.

 

Najbardziej wesoła partia świata

Myli się jednak ten kto uważa, że Partia Dobrego Humoru, to lokalne, polskie działanie. PDH ma kilka tysięcy członków w wielu krajach świata, pisały o niej gazety i portale w różnych krajach. Ma swoich przedstawicieli – ambasadorów oraz rzesze sympatyków. Jest bardziej znana na świecie niż w Polsce. Wystarczy jeśli napiszemy, że jest na angielskojęzycznej Wikipedii, tymczasem z polskiej została wykasowana. Cóż, nie każdy ma poczucie humoru. Dlatego tak dużo jeszcze przed nią do zrobienia.