Spółki LTD. Czy to dobre rozwiązanie?

Prowadzenie przedsiębiorstwa w polskich warunkach podatkowych jest prawdziwym wyzwaniem. Alternatywą jest możliwość założenia firmy w UK, co zresztą jest dość częstą metodą stosowaną przez Polaków. Niestety procedura zakładania spółki LTD wymaga znajomości określonych mechanizmów rządzących tamtejszym rynkiem. I właśnie dlatego potrzeba tu jest pomoc kancelarii SpemperParatus.

Jak założyć firmę w Anglii?

Statystyczny Polak, który chce założyć firmę w Anglii, najczęściej decyduje się na rozpoczęcie działalności w ramach spółki LTD. Działalność ta niesie ze sobą wiele zalet, gdyż – w jej ramach – przedsiębiorca może liczyć na ochronę majątku firmy, szereg ulg o charakterze podatkowym, a także bezpieczeństwo prawne. Z punktu widzenia polskiego przedsiębiorcy bardzo korzystny jest też brytyjski system podatkowy, który – trzeba to przyznać – jest niezwykle przyjazny osobom zakładającym działalność gospodarczą. Co więcej, założenie firmy w UK wiąże się również z korzystną umową o unikaniu podwójnego opodatkowania. Tym samym Wielka Brytania jest idealnym miejscem do założenia działalności gospodarczej.

Korzyści, czyli na co liczyć może przedsiębiorca?

Założenie spółki LTD w Wielkiej Brytanii niesie ze sobą wiele zalet o których w Polsce – niestety – można tylko pomarzyć. Mowa tu przede wszystkim o:

– Ograniczeniu formalności do minimum, a także maksymalne uproszczenie procedury zakładania spółki LTD.
– Wysoki poziom komunikacji z brytyjskimi urzędami, dzięki któremu wszystkie formalności można zrealizować zdalnie.
– Sprawozdawczość podatkowa ograniczona do absolutnego minimum, gdyż rozliczenia są prowadzone w rozliczeniu rocznym.
– Niższy (w porównaniu do Polski) podatek dochodowy, a także bardzo wysoka kwota wolna od podatku. Jej wysokość na chwilę obecną wynosi aż 11 850 funtów brytyjskich. W przeliczeniu na złotówki jest to aż równowartość około 57 000.
– Korzyściach wynikających z uzyskania statusu rezydenta podatkowego. Status ten uzyskują te osoby, które prowadzą działalność w UK (w ramach LTD) przez okres co najmniej 6 miesięcy.
– Możliwość skorzystania z szeregu ulg i dotacji przynależnych przedsiębiorcy.

Zakładanie działalności z SemperParatus

Dzięki współpracy z Semper Paratus przedsiębiorca może skorzystać z szeregu udogodnień, dzięki którym prowadzenie działalności w ramach spółki LTD będzie jeszcze prostsze i korzystniejsze finansowo. Kancelaria nie tylko pomoże w zakładaniu firmy, ale też zrealizuje wszystkie formalności. Co więcej – klientom Semper Paratus przysługuje kompleksowa ochrona i optymalizacja podatkowa, dzięki której mogą oni liczyć na profesjonalne wsparcie prawne w kwestiach związanych z rozliczaniem podatków. W ten sposób można zoptymalizować wysokość płaconych świadczeń, a co za tym idzie – poprawić rentowność własnej firmy.

Podsumowując, założenie spółki LTD z kancelarią Semper Paratus będzie nie tylko proste, ale i korzystne pod kątem finansowym. Poza tym nie można zapominać o korzyściach, jakie wynikają z prowadzenia przedsiębiorstwa na zasadach brytyjskiego prawa gospodarczego.