Sposób na idealne brwi

Niektóre z kobiet zostały obdarzone przez naturę idealnymi brwiami – gęstymi, ciemnymi, o nienagannej linii. Natura nie zawsze jednak jest sprawiedliwa i czasami kobiety w poszukiwaniu ideału musza sięgnąć do arsenału kobiecych sztuczek. Aby stać się dumna posiadaczką idealnych brwi, warto rozważyć makijaż permanentny.

Idealna linia

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, który polega na wprowadzaniu w naskórek naturalnych pigmentów. Makijaż taki powoli blaknie i znika ze skóry w ciągu trzech do pięciu lat. Jednak przed upływem tego czasu, trwale namalowane brwi cieszą oko nienaganną linią, która nie wymaga od jej posiadaczki żadnej uwagi poza zwyczajną depilacją. Podczas makijażu permanentnego brwi, wykwalifikowana kosmetyczka obrysowuje zarys brwi indywidualnie dobranym kolorem, zgodnie z naturalną linią wzrostu brwi, a także preferencjami klientki. Następnie obrys wypełnia się pigmentem.
Inną metodą wykonania permanentnego makijażu brwi jest „metoda włoskowa”, czyli narysowanie na skórze precyzyjnych kreseczek, do złudzenia przypominających naturalne brwi. Ta metoda makijażu jest bardzo dyskretna. Idealnie sprawdza się podczas całkowitej lub częściowej rekonstrukcji brwi.

Dla kogo trały makijaż brwi?

Makijaż permanentny brwi przeznaczony jest dla każdej kobiety, która chciałaby skorygować kształt swoich brwi, a także optycznie zagęścić je. Odpowiednio wykonany makijaż koryguje przerzedzenia oraz maskuje nierówną linię włosów. Po taką technikę makijażu sięgają często osoby, które uprawiają wyczynowo sport a także kobiety, które utraciły brwi i rzęsy na przykład w wyniku chemioterapii. Taki zabieg nie tylko poprawia wygląd, ale także wzmacnia pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Permanentny makijaż wygląda bardzo naturalnie a dodatkowo nigdy się nie rozmazuje i nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów.

Jak dbać o brwi po zabiegu?

Przez jakiś czas po zabiegu makijażu permanentnego, skóra brwi może wymagać szczególnego traktowania. Ponieważ makijaż permanentny Gdańsk wykonuje się za pomocą igieł lub specjalnych ostrzy, skóra w miejscu malowania przez jakiś czas jest wrażliwa i podrażniona. W tym czasie należy chronić ją przed słońcem, agresywnych działaniem chlorowanej i słonej wody a także dbać o jej właściwe nawilżenie. Warto wiedzieć, że przez kilka dni po zabiegu, kolor brwi może być odrobinę ciemniejszy od pożądanego. Dzieje się tak dlatego, że w miarę gojenia się naskórka część pigmentu złuszcza się. Ostateczny efekt otrzymujemy dopiero po całkowitym wygojeniu się skóry.