Sposoby na poprawę potencji

Współczesny styl życia, w którym na stałe gości pośpiech, przemęczenie i stres wywiera szkodliwy wpływ na życie ludzi. W przypadku mężczyzn skutkuje to problemami z osiągnięciem satysfakcjonującego pożycia seksualnego. Jak sobie z tym poradzić?

Czym jest potencja?

Pod pojęciem potencji kryje się zdolność do osiągania reakcji seksualnych przez organizm mężczyzny. Problemy z potencją oscylują wokół:
• spadku popędy seksualnego (libido) – przejawiającego się przede wszystkim brakiem ochoty na seks,
• zaburzenia erekcji – niemożności utrzymania wzwodu do końca stosunku seksualnego, a nawet całkowity brak wzwodu,
• problemy z wytryskiem – przedwczesny, opóźniony lub całkowity brak wytrysku,
• problemy z osiągnięciem orgazmu.

Sposoby na poprawę potencji

Seks jest niezwykle istotnym elementem życia dorosłego człowieka, stąd problemy z osiągnięciem udanego pożycia seksualnego wzbudzają niepokój u wielu mężczyzn. Można jednak skutecznie z nimi walczyć, za pomocą:
• zmiany stylu życia – jak mawia stare polskie porzekadło, „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zmiana stylu życia może skutecznie wpłynąć na poprawę potencji. Kluczową rolę odgrywają tutaj zdrowa i zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, czas na relaks i odpoczynek oraz eliminacja szkodliwych używek, jak alkohol czy nikotyna. Powyższe czynniki wywierają wpływ na układ hormonalny, nerwowy i krwionośny, przekładające się bezpośrednio na utrzymanie odpowiedniej sprawności seksualnej.
• dieta – odpowiednia dieta (dostosowana do wieku, wzrostu, poziomu aktywności fizycznej) dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do jego poprawnego funkcjonowania. Powinna być bogata w warzywa i owoce, dobrej jakości mięso, owoce morza i jajka. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie nawadnianie organizmu wodą. Nieprawidłowe odżywianie oparte na wysoko przetworzonej żywności skutkuje otyłością, problemami z ciśnieniem i układem krążenia, które skutecznie obniżają potencję.
• aktywność fizyczna – regularny ruch wpływa na wzmocnienie układ sercowo – naczyniowego oraz wydzielanie testosteronu, poprawia także ogólną witalność. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt psychologiczny – dobrze zbudowana i wysportowana sylwetka wpływa na zwiększenie atrakcyjności, poprawę samooceny i wzrost pewności siebie.
• eliminacja stresogennych czynników – stres, zwłaszcza przewlekły jest jednym z najgroźniejszych czynników wpływających na zaburzenia erekcji, dlatego warto go jak najszybciej wyeliminować i nie pozwolić, aby zawładnął naszym życiem. Bez względu na to czy wywołuje go praca czy problemy życia codziennego, należy podjąć odpowiednie kroki w celu jego zniwelowania. W skrajnych przypadkach warto udać się po pomoc do specjalisty, który pomoże radzić sobie ze stresem.
• środków i suplementów diety na potencję bez recepty – dostępne w aptece środki (te bez recepty) w swoim składzie mają najczęściej skoncentrowane wyciągi roślinne, których właściwości prozdrowotne skutecznie wpływają na poprawę potencji. Wybierając odpowiedni środek warto zwrócić uwagę na jego skład, i wybierać te które mają:
• maca – wzmacnia organizm, wpływa na budowę mięśni, zwiększa energię i niweluje problemy z erekcją; maca poprawia także jakość nasienia – wpływa na zwiększenie liczby plemników i ich ruchliwość
• żeń szeń – zwiększa ogólną wydajność organizmu, działa rozkurczowo na naczynia krwionośne pozwalając na napływ krwi do narządów płciowych
• guarana – zawarta w niej kofeina dodaje energii, redukuje zmęczenie i reguluje prawidłowy przepływ krwi zwiększając ukrwienie narządów płciowych, więc jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, u których zaburzenia z potencją wynikają z przemęczenia
• buzdyganek naziemny – wpływa na zwiększenie testosteronu, wpływa na libido, zwiększenie produkcji spermy, a nawet potęguje doznania seksualne.

Zdrowie na ogromny wpływ na prawidłową potencję mężczyzn, więc to najlepszy naturalny środek na satysfakcjonujące pożycie seksualne, dlatego należy o nie szczególnie zadbać.