Co stanowi podstawę każdego makijażu?

Podstawą makijażu jest najczęściej fluid. Dla większości kobiet to bezapelacyjnie kosmetyk must have, bez którego trudno by było zatuszować niedoskonałości twarzy. Jeśli zostanie odpowiednio dobrany, to wtedy można liczyć na doskonałą bazę pod makijaż.

 

Co to takiego?

 

Fluid ma półpłynną konsystencję i występuje w kilku odmianach. Jego główne zadanie polega na wyrównywaniu kolorytu skóry, maskowaniu niedoskonałości oraz przygotowaniu dobrej bazy dla kolejnych kosmetyków. Jeśli będzie to wysokiej jakości produkt, to na pewno zauważysz to podczas pierwszej aplikacji. Taki fluid pozwoli skórze oddychać, nawilży ją, odżywi i nie zatka porów. Co więcej, osoba, która precyzyjnie nałoży podkład na twarz, doskonale skoryguje jej kształt. Wystarczy w niektórych miejscach rozprowadzić fluid jaśniejszy a winnych o ton ciemniejszy, aby uzyskać doskonałe efekty. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego kosmetyku, wybrać odpowiedni dla siebie i umiejętnie go nakładać, aby cieszyć się wyjątkowym makijażem każdego dnia.

 

Jaki fluid wybrać?

 

Tu może pojawić się początkowo problem. W każdej dobrej drogerii, a często nawet w aptece, jest spory wybór fluidów różnych firm. Oczywiście największym problemem nie jest wybór marki kosmetyku, ale jego właściwości. Przykładowo osoby z cerą tłustą powinny zdecydować się na fluid matujący, który będzie absorbował nadmierną ilość sebum i wpływał na zwężanie rozszerzających się porów. Panie z taką cerą mogą wybrać również fluid mineralny, który działa podobnie jak wyżej wymieniony, oraz przywraca równowagę wodno-tłuszczową skóry. Innego rodzaju fluidu użyją natomiast kobiety starsze, które będą szukać kosmetyku o działaniu liftingującym, eliminującego zmarszczki i nadającego cerze odpowiedni koloryt. Oprócz tego dostępne są również fluidy rozświetlające, kryjące i wodoodporne.

 

Podstawowe błędy

 

Niektóre kobiety decydują się na puder zamiast fluidu, co jest sporym błędem. Nigdy, nawet najlepszy puder nie zastąpi aksamitnego podkładu, który perfekcyjnie zatuszuje to, co powinien zatuszować, a wyeksponuje walory cery.

Drugi błąd dotyczy wyboru fluidu w drogerii. Najczęściej w takim miejscu światło jest zbyt ostre, nienaturalne i nie odda w pełni koloru podkładu. Dlatego też lepiej zabrać ze sobą próbkę fluidu do domu, a jeśli to niemożliwe, należy poprosić bliską osobę o pomoc wyborze. Wystarczy lekko posmarować linię żuchwy i rozetrzeć, aby zauważyć, czy barwa fluidu jest zbliżona do kolorytu cery. Sprawdzanie koloru na nadgarstku nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ skóra w tym miejscu ma inny odcień niż na twarzy. Fluid nie może być za jasny ani za ciemny, bo na twarzy stworzy sztuczny film, który zepsuje końcowy efekt makijażu.