Jak trwale usunąć nadmierne owłosienie?

Idealnie gładkie i wypielęgnowane ciało to marzenie każdej kobiety. Niestety nie zawsze możemy skutecznie usunąć nadmiar włosów na ciele za pomocą tradycyjnych metod depilacji. Jak leczyć i usuwać nadmierne owłosienie na twarzy, ramionach czy nogach?

Coraz więcej kobiet boryka się z zaburzeniami hormonalnymi prowadzącymi do pojawiania się grubych, ciemnych i szybko odrastających włosów na różnych obszarach ciała. Problem nadmiernego owłosienia może być spowodowany wieloma czynnikami i najczęściej ujawnia się już w okresie dojrzewania. Najczęściej przyczyną problemu jest hirsutyzm – choroba diagnozowana u coraz większej liczby kobiet, której bezpośrednią przyczyną może być np. niezdiagnozowany i nieleczony zespół policystycznych jajników.

Niezależnie od przyczyn nadmiernego owłosienia dolegliwość ta wywiera ogromny wpływ na kobiecą psychikę prowadząc do licznych problemów emocjonalnych i zaburzenia poczucia własnej wartości. Kobiety chcąc poradzić sobie z nadmiernym wzrostem włosów stosują szereg metod depilacji, które oprócz niewielkiej poprawy wyglądu powodują dodatkowe problemy m.in. sprzyjają wrastaniu włosów, pojawieniu się stanów zapalnych mieszków włosowych oraz nieestetycznych krost i ropnych wykwitów.

Jak skutecznie usunąć nadmiar włosów na ciele?

W przypadku problemów z nadmiernym owłosieniem na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, plecach, nogach czy przedramionach tradycyjne metody depilacji nie pozwalają cieszyć się efektem gładkiego ciała. Depilacja mechaniczna z pomocą jednorazowych golarek lub depilatorów, stosowanie kremów do depilacji oraz wosku dają jedynie krótkotrwały efekt i najczęściej już po 2-3 dniach wymagają ponownego zastosowania, dlatego warto postawić na nowoczesną i trwałą depilację laserową, która pozwala usunąć zbędne owłosienie i przywraca utraconą kobiecość. Depilacja laserowa sprawdzi się w każdym przypadku nie tylko u osób borykających się z nadmiernym owłosieniem będącym wynikiem zaburzeń hormonalnych lub hirsutyzmu – polecana jest także dla mężczyzn, u których często występują stany zapalne skóry w obrębie zarostu oraz wszystkich chcących uniknąć konieczności ciągłego stosowania mniej skutecznych metod depilacji.

Jeżeli masz problem z nadmiernym owłosieniem lub chcesz cieszyć się gładkim ciałem bez konieczności ciągłego poddawania się depilacji woskiem, golenia ciała i wydawania sporych sum na coraz bardziej nowoczesne golarki i depilatory skorzystaj z oferowanych w Instytucie Medycyny Estetycznej New Life zabiegów laserowych. Przekonaj się, że możesz cieszyć się życiem bez konieczności ciągłego pamiętania o goleniu nóg, usuwaniu wąsika czy depilacji brzucha i pleców! W New Life otrzymasz fachową pomoc, wsparcie oraz doskonałą opiekę podczas każdego zabiegu , dzięki czemu szybko odzyskasz wiarę w siebie i odkryjesz skrywaną dotąd kobiecość!