Jak usunąć toksyny z organizmu?

Organizm człowieka każdego dnia narażany jest na kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami. Wszechobecne toksyny (znajdują się w wodzie, powietrzu, glebie) są utrapieniem dla narządów wewnętrznych. Dlatego też, aby móc cieszyć sie zdrowym ciałem należy regularnie przeprowadzać procesy oczyszczania organizmu.

Ograniczaj ilość dostarczanych toksyn

Szkodliwych substancji nie można całkowicie uniknąć. Nie mniej jednak, ich ograniczenie do minimum powinno być dosyć dużą ulgą dla naszego organizmu. Jak tego dokonać?

Profilaktyczne działania powinny rozpocząć się od zmiany nawyków żywieniowych. Stała kontrola tego, co jemy pozwoli zredukować ilość dostarczanych toksyn. Przede wszystkim, jadłospis powinien być wolny od posiłków przyrządzanych na głębokim tłuszczu, genetycznie modyfikowanej żywności, przetworzonych oraz gotowych dań. Dieta powinna być możliwie jak najbardziej naturalna.

Ilość dostarczanych toksyn można ograniczyć również poprzez aktywność fizyczną. Wzmocnienie organizmu pobudzi do pracy narządy wewnętrzne odpowiedzialne za detoksację organizmu (jelita, nerki).

Niezwykle istotnym jest również ograniczenie wszelkiego rodzaju używek, a w szczególności papierosów oraz alkoholu. To źródła wielu szkodliwych substancji, które mają ogromny wpływ na zatrucia organizmu oraz wydolność narządów wewnętrznych.

Jak usunąć toksyny z organizmu? Diety oczyszczające czy suplementy?

Naturalne procesy detoksacyjne można wspomagać różnymi metodami. Poprawa żywienia, zwiększenie aktywności fizycznej czy rezygnacja z używek to rozwiązania stabilizujące i ograniczające ilość dostarczanych toksyn do organizmu. Aby usunąć te, które znajdują się w jelitach, wątrobie i nerkach potrzeba nieco bardziej radykalnych rozwiązań.

Dieta oczyszczająca

Jadłospisy oczyszczające charakteryzują się tym, iż są niskokaloryczne i wolne od jakichkolwiek produktów przetworzonych. Zwykle opierają się tylko i wyłącznie na owocach, warzywach i świeżo wyciśniętych sokach. Tego rodzaju detoks organizmu to nic innego jak swoista „głodówka”. Takie rozwiązanie mimo, że jest skuteczne to może nieść za sobą inne, niepożądane konsekwencje.

Skutkiem ubocznym diety oczyszczającej może być osłabienie organizmu. Tym samym, zamiast lepszego samopoczucia możemy sobie zafundować okres rekonwalescencji (powrót do optymalnej kondycji może potrwać do kilku dni). Ponadto, diety głodówkowe mogą doprowadzić do spowolnienia metabolizmu, co z kolei przyczynia się do nadwagi.

Diety oczyszczające w wielu przypadkach odradzane są przez dietetyków i lekarzy.

Suplementy na oczyszczanie

Innym, skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety wspomagających detoksację organizmu. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie, które poza tym, że jest efektywne – to nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Detoksykację organizmu można przeprowadzić korzystając ze sprawdzonych, przebadanych klinicznie preparatów. Do grona najbardziej efektywnych z całą pewnością zaliczyć możemy błonnik witalny (np. Fibre Select) oraz herbatę z czystka. Oba preparaty wykazują silne właściwości oczyszczające, wpływają na przyśpieszenie perstaltyki jelit, regulują rytm wypróżnień oraz redukują wzdęcia.

Brak skutków ubocznych, natychmiastowe działanie oraz wygoda stosowania sprawia, że tego typu rozwiązanie cieszy sie zdecydowanie większą popularnością.