Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Nowoczesna mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w celu poprawy ogólnego wyglądu skóry oraz jej rewitalizacji i odmłodzenia. Mezoterapia nie jest zabiegiem chirurgicznym i odznacza się wyjątkową skutecznością oraz bezpieczeństwem dla pacjentów. Jej zastosowanie pozwala poradzić sobie z wieloma problemami natury estetycznej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii pozwala na precyzyjną aplikację substancji czynnych w miejsca chorobowo zmienione lub wymagające dostarczenia substancji odżywczych w celu rewitalizacji, poprawy napięcia i nawilżenia skóry, a także redukcji blizn, cellulitu lub rozstępów. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii minimalizowane są nieprzyjemne odczucia bólowe, a pacjent niemal natychmiast może powrócić do normalnego funkcjonowania. Mezoterapia igłowa najczęściej stosowana jest w obrębie twarzy, szyi oraz dekoltu, także w szczególnie problematycznych obszarach, jak okolica oczu i ust. Dzięki szerokiemu spectrum działania mezoterapia igłowa pozwala zniwelować pierwsze objawy starzenia się skóry np. zmarszczki mimiczne, zmarszczki w okolicy oczu tzw. kurze łapki czy zwiotczenie skóry oraz doskonale sprawdza się podczas usuwania niedoskonałości w postaci blizn potrądzikowych.

Zabieg mezoterapii działa poprzez stymulację wierzchniej warstwy skóry, pobudzając jej komórki do szybkiej i efektywnej odbudowy, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność, sprężystość i młody wygląd. W zależności od celu wykonywania zabiegu, możliwe jest bezpośrednie działanie w kierunku redukcji konkretnej niedoskonałości bez ingerencji w obszary zdrowej i niepokrytej zmianami skóry, co sprawia, że zabieg bezpośrednio trafia w źródło problemu, dając szybkie i satysfakcjonujące efekty leczenia – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabiegi mezoterapii polecane są w celu profilaktyki przeciwzmarszczkowej, redukcji zwiotczenia skóry, poprawy owalu twarzy, zmniejszania widoczności blizn potrądzikowych oraz usuwania rozstępów i cellulitu z ud, pośladków czy brzucha. Mezoterapia z powodzeniem stosowana jest także w profilaktyce łysienia. Ze względu na swój nieinwazyjny charakter stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Dzięki wykonaniu nakłuć aplikowane na skórę koktajle witaminowe mogą efektywnie przeniknąć przez barierę naskórka, wpływając na poprawę stanu zdrowia i wyglądu skóry. Mezoterapia polecana jest dla każdego, kto chce efektywnie poprawić wygląd skóry oraz wpłynąć na poprawę jej zdrowia i kondycji niezależnie od przyczyny problemu, o ile nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Dzięki szerokiemu spectrum działania mezoterapia pozwala zarówno zapobiegać, jak i leczyć różne schorzenia skóry oraz redukować defekty kosmetyczne.