Właściwości i zastosowanie Lasergenesis

Skóra cały czas się starzeje. Wpływ na to ma wiele czynników – stres, nieodpowiednia dieta czy brak czasu na pielęgnację. W połączeniu z uwarunkowaniami genetycznymi prowadzi to do powstawania zmarszczek i innych niedoskonałości. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia.

Laser Genesis

Laser Genesis pozwala na proste rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych i estetycznych: trądziku różowatego, przebarwień, blizn, brodawek czy grzybicy paznokci. Podnosi on temperaturę naczyń krwionośnych i skóry właściwej. Wszystko to za sprawą fali o długości 1064 nm. W efekcie końcowym dochodzi do poprawy struktury skóry, wygładzenia zmarszczeń, zmniejszenia porów, a także redukcji przebarwień. Skuteczność tego urządzenia wynika przede wszystkim z jego dużej mocy oraz częstotliwości impulsów. Termiczna relaksacja skóry daje naprawdę doskonałe efekty. Z tej usługi skorzystać możemy w dobrych klinikach medycyny estetycznej, takich jak na przykład High-Med.

Jak działa Laser Genesis?

Przeprowadzone badania dowiodły, że Laser Genesis pobudza fibroblasty zawarte w skórze właściwej do produkcji nowego kolagenu, gdyż termicznie działa na hemoglobinę znajdującą się w rozszerzonych ścianach naczyń krwionośnych. Zabieg wykonywany z wykorzystaniem lasera Genesis nie wymaga stosowania znieczulenia. To metoda w 100% bezpieczna i bezbolesna. Pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ale jedynie przez 2-3 godziny. Od razu można również wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg ten wykonywany może być w zasadzie w przypadku wszystkich fototypów skóry. Sprawdza się na skórze twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, dlatego w zasadzie nie trzeba się zastanawiać nad tym, czy spełniamy jakiekolwiek warunki, by móc z niego korzystać.

Kto powinien z tego skorzystać?

Laser Genesis najlepsze efekty daje w przypadku niewielkich zmarszczek czy defektów natury kosmetycznej. Oddziałuje na skórę bardzo delikatnie, a przy tym nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Dodatkowo nie wymaga żadnego znieczulenia. Przeprowadzić można go o dowolnej porze roku i na każdym rodzaju skóry. Laser Genesis polecany jest m.in. u osób, których skóra wykazuje pierwsze oznaki fotostarzenia się. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni każdy. Pierwsze rezultaty widać jednak od razu. Dobry wygląd skóry można w ten sposób utrzymać przez wiele miesięcy. Warto przy tym pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, zarówno rano, jak i wieczorem.