Zadbaj o siebie i w końcu się przebadaj!

Chodzenie po lekarzach stało się naszym drugim sportem narodowym. I tak jak w przypadku piłki nożnej, sukcesów raczej nie widać. Służba zdrowia to trudny temat i nie warto się nad nim specjalnie pochylać. Ale nad zadbaniem o swoje zdrowie już tak. Pod naszą szerokością geograficzną brakuje kompleksowej profilaktyki. A jak o nią zadbać?

 

Czym jest profilaktyka i jak z niej korzystać?

Profilaktyka to przeciwdziałanie występowaniu chorób. To regularne badanie, wizyty u lekarza, gdy nic nie boli i kontrola stanu zdrowia. Skoro jednak nie możemy trafić do lekarza, kiedy jesteśmy chorzy, to wydaje nam się, że chodzenie zdrowym jest zupełnie pozbawione sensu. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

Dlatego warto postawić na profilaktykę? Bo daje dużo większe możliwości na wyleczenie chorób i reakcję. Nie mówimy tu o wielkich zabiegach, choć i takie by się przydały, ale kwestia przebadania krwi przynajmniej raz do roku nie wymaga od nikogo ani wielkiego poświęcenia, ani nawet czasu na oczekiwanie. Dlatego profilaktyka może być zbawieniem.

 

Co zrobić najpierw?

Jeśli już zaczęliście zastanawiać się nad tym, jakie badania powinniście zrobić, już odpowiadamy. Przede wszystkim warto badać krew, gdyż to w niej pojawiają się wszystkie ważne zmiany w naszym organizmie i można z niej wykryć choćby stan zapalny organizmu czy anemię. To są istotne wskazówki, które później pozwalają, by iść dalej.

Ale kompleksowy przegląd organizmu warto zrobić raz na jakiś czas. Tutaj sprawa się komplikuje, bo na tomografię idzie się raczej rzadko, a sprawdzenie stanu organów u różnych specjalistów także może trwać w nieskończoność. Albo może kosztować, choć w tym akurat przypadku można skorzystać np. z preferencyjnych w Getmoney pożyczek pozabankowych z długim terminem spłaty.

 

Kompleksowa ochrona zdrowia

Ale można skorzystać także z rozwiązania dużo bardziej korzystnego i finansowo, i zdrowotnie. Wiele firm oferuje pakiety kontroli zdrowia, które sprawiają, że w ramach wykupionego abonamentu wszystkie dodatkowe badania ma się za darmo. To sprawia, że ochrona zdrowia jest na wysokim poziomie. Cena nie jest zwykle niska i być może będziesz potrzebował pożyczki pozabankowej z długim terminem spłaty, ale niejednokrotnie się to opłaca. W momencie, w którym zachorujesz, kwota, jaką wpłaciłeś może okazać się bowiem śmiesznie niska, a szanse na leczenie zdecydowanie wyższe. Zadbaj więc o siebie i wybierz