Żylaki, obrzęki, oparzenia – wyroby uciskowe dbają o zdrowie

Ucisk, czyli kompresja pozwala na wywieranie stałego wpływu na tkanki, co jednocześnie umożliwia ich leczenie. Kompresjoterapia, presoterapia, czyli terapia uciskowa ma bardzo szerokie zastosowanie i używana jest obecnie w różnych dziedzinach medycyny. Jakie jest jej główne przeznaczenie?

1. Obrzęki i żylaki nóg

Najczęściej kompresjoterapia kojarzona jest z dolegliwościami dotykającymi kończyn dolnych. Przewlekła niewydolność żylna nóg, której objawami są obrzęki, uczucie ciężkości, pajączki, a także żylaki nóg, leczona jest z użyciem specjalnych rajstopy przeciw żylakowe, pończoch oraz podkolanówek uciskowych, na przykład jak podkolanówki uciskowe Veera.

Wyroby tego typu poprzez nacisk nasilają przepływ krwi w kończynach, a dzięki temu łagodzą objawy i zapobiegają dalszemu rozwojowi dolegliwości.

Rajstopy, podkolanówki oraz pończochy przeciwżylakowe jak dobrać je do swoich potrzeb? W tym celu należy uwzględnić budowę nóg oraz stopień zaawansowania niewydolności żylnej. Wyroby dostępne są jako profilaktyczne oraz lecznicze o wyższym ucisku w różnych klasach.

2. Oparzenia

Wyroby uciskowe znajdują zastosowanie również w leczeniu oparzeń. Wspomagają procesy gojenia, zmniejszając ryzyko tworzenia się nieestetycznych blizn pooparzeniowych.

W sprzedaży można znaleźć ubrania i akcesoria uciskowe przeznaczone na różne części ciała, między innymi rękawice, rękawy, opaski, getry, wyroby na tors, głowę. Są one oferowane również w różnych klasach ucisku.

3. Obrzęki po zabiegach

Kompresjoterapia wskazana jest także w przypadku obrzęków pojawiających się po operacjach, między innymi po zabiegach jak mastektomia, powiększanie, pomniejszanie i modelowanie piersi, liposukcja i wielu innych.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę wyrobów, na przykład jak rękaw przeciwobrzękowy po mastektomii, które pomagają w redukcji dolegliwości pooperacyjnych i przyspieszają rekonwalescencję.