Cera wrażliwa ze skłonnością do zaczerwienienia – jak o nią dbać

Oczyszczenie skóry twarzy ze zrogowaciałego naskórka jest potrzebne każdej z nas – nawet posiadaczkom cery naczynkowej. Usuwanie martwego naskórka jest jednak problematyczne, gdy nasza skóra ma tendencję do pękania naczynek, jest skłonna do zaczerwienienia i nietrudno o jej podrażnienie. Jakie zabiegi oczyszczające skórę wybrać, gdy mamy tego typu cerę?

Peeling dla cery wrażliwej

Jednym z najłatwiej dostępnych i najmniej inwazyjnych sposobów na oczyszczanie skóry jest peeling. Gdy mamy cerę naczynkową, warto wybrać peeling enzymatyczny, zamiast ziarnistego (z drobinkami). Peeling enzymatyczny, zamiast ścierać warstwę rogową skóry, delikatnie ją rozpuszcza. Zawarte w kosmetyku do peelingu enzymatycznego substancje aktywne pobudzają skórę do odnowy, działając jedynie powierzchniowo. Nie wnikają w głąb skóry, dlatego, w efekcie, skóra po peelingu enzymatycznym nie piecze, nie czerwieni się, nie ma też swędzenia. Czy jednak tak delikatne działanie przyniesie pożądane efekty? Zdecydowanie tak, jeśli będziemy stosować peeling enzymatyczny regularnie. Skrupulatne nakładanie kosmetyku na twarz w stałych odstępach czasowych (ze zwiększeniem częstotliwości, gdy nasza cera ma okazję nieco bardziej się zanieczyszczać), przyniesie pozytywny skutek już po kilku tygodniach. Zwężają się pory, znikają zaskórniki, poprawia się ogólny koloryt skóry. Z peelingu enzymatycznego mogą korzystać również osoby, które jednocześnie z rumieniem, borykają się z trądzikiem.

Domowe sposoby pielęgnacji cery wrażliwej

Peelingi enzymatyczne można stosować w domu. Należy tutaj jednak uważać przy doborze specyfików do przeprowadzenia takiego domowego zabiegu – niektóre z nich mogą działać na nas zbyt silnie. Zaobserwujemy wówczas, że na skórze pojawia się zaczerwienienie i będzie ona miała tendencje do przesuszania się. Należy wtedy bezwzględnie zmienić kosmetyk lub zmniejszyć częstotliwość stosowania peelingów. Najlepiej też udać się, przynajmniej na początku, do porządnej, dyplomowanej kosmetyczki. Profesjonalny peeling, który robi kosmetyczka Siedlce, nie kosztuje wiele (przykładowa cena dla pojedynczego zabiegu to 250 zł). Korzystając z usług profesjonalisty, mamy pewność, że będzie wykonany w sterylnych warunkach przez osobę, która ma doświadczenie w pracy nad różnego rodzaju cerami. Dzięki temu, unikniemy przykrych uszkodzeń skóry głębokiej, z którymi przez wiele lat zmagają się niekiedy osoby eksperymentujące w domowych warunkach.

Zabiegi na cerę naczynkową

Jednak standardowy peeling to nie wszystko. Widoczne pajączki, zaczerwienienie, zapchane pory i nieestetyczne przebarwienia lub coraz szybciej pojawiające się zmarszczki to problemy, z którymi posiadaczki cery naczynkowej mogą radzić sobie również za pomocą zabiegów medycyny estetycznej Siedlce.

Wysoką skutecznością charakteryzują się na przykład zabiegi z użyciem lasera. Głowica lasera działa w sposób nieinwazyjny, zamykając naczynka w precyzyjnie wybranych miejscach. Usuwanie naczynek laserem jest szybkie, oczywiście nie boli i przynosi trwałe efekty.

W klinikach medycyny estetycznej znajdziemy również ofertę zabiegów wzmacniających dla cery naczynkowej, obniżających jej reaktywność i działających odbudowująco na skórę (np. Zabieg Red Stop w Est Clinic).

Poza zamykaniem naczynek i intensywną odbudową wierzchniej warstwy skóry, warto zafundować skórze z tendencjami do nadmiernego czerwienienia się zabiegi nawilżające i odżywiające. Głębokie oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie skóry to profilaktyka problemów skórnych mogących rozwijać się u osób z cerą naczynkową.

 

Podsumowanie

Cera naczynkowa jest niezwykle wymagająca. Taka, która potrzebuje szczególnej dbałości i pielęgnacji na co dzień, delikatnego traktowania w obcowaniu z wszelkiego typu czynnikami drażniącymi, a także zastosowania najlepszych kosmetyków. Należy zaniechać eksperymentowania na tego typu skórze w domowych warunkach oraz z uwagą dobierać do niej zabiegi medycyny estetycznej. Na szczęście, pozostając pod okiem specjalistów, możemy skutecznie wyciszać zaczerwienienie i pajączki oraz wzmocnić skórę na tyle, aby wyglądała atrakcyjnie i pozostawała w dobrej kondycji.