Jaką kołdrę wybrać?

Wybór odpowiedniej kołdry może istotnie wpłynąć na nasz sen i samopoczucie. Jeśli masz tendencję do szybkiego marznięcia i często masz zimne stopy w łóżku, wybierz kołdrę puchową. Otuli Cię ciepło i przytulnie, a jednocześnie nie jest zbyt ciężka. Kołdry puchowe są używane nawet w arktycznych mrozach, ponieważ ich doskonałe właściwości izolacyjne mogą bez problemu wytrzymać nawet ujemne temperatury. Skutecznie magazynują ciepło w wypełnieniu z gęsiego puchu, dzięki czemu czujesz się całkowicie komfortowo i nie będziesz się trząść. Pamiętaj, że im większy udział puchu w materiale wypełniającym, tym cieplej będzie w łóżku. Upewnij się zatem, co do jakości kołdry przed zakupem.

 

Naturalne koce z włosia

Z pewnością każdy z nas doświadczył nieprzyjemnego uczucia budzenia się – zlany potem. Na pewno nie jest to dobry początek dnia. Każdy, kogo regularnie nęka nocne przegrzewanie się, powinien pomyśleć o zakupie nowej kołdry, która pomoże skutecznie temu przeciwdziałać. Mechanizmy, których używają zwierzęta do ochrony przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, mogą być również wykorzystywane przez ludzi. Stąd stosowanie naturalnego włosia do produkcji wypełnień i materiałów kołder może okazać się strzałem w dziesiątkę. Świeża wełna, sierść wielbłąda i kaszmir są idealnymi wypełniaczami, ponieważ bezpośrednio pochłaniają wilgoć, a następnie oddają ją na zewnątrz. Pocenie się nie wchodzi w grę.

 

Koc z wielbłądziej sierści

Koce z sierści wielbłąda są szczególnie odpowiednie na wszystkie pory roku, ponieważ zwierzęta pustynne są dobrze przystosowane do silnych wahań temperatury na pustyni. Ich wysoce izolujące włosy chronią je przed upałem w ciągu dnia i przed temperaturami, które zimą mogą sięgać nawet minusowych stopni w nocy. Naturalne koce z włosia są również korzystne z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ bywają odporne na zabrudzenia i rzadziej muszą trafiać do pralki.

 

Antyalergiczne koce

Nocne napady kichania i świąd mogą być naprawdę denerwujące i na pewno nie przyczynią się do zdrowego snu. Alergicy powinni zatem zdecydowanie kupić kołdry, które można prać i wietrzyć. Najlepiej nadają się do tego kołdry z wypełnieniem z mikrofibry, ponieważ są one szczególnie łatwe w pielęgnacji i często można je nawet prać w wysokich temperaturach. Roztocza kurzu domowego mają niewielkie szanse. Istnieją również specjalne osłony antyalergiczne, które również chronią przed roztoczami. Te wyjątkowo gęsto tkane pokrowce zapobiegają wnikaniu roztoczy w tkaninę, a tym samym zabierają im przestrzeń życiową. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie oddychać i dobrze się wyspać.

 

To, czy przy zakupie kołdry wybierzesz materiały naturalne, czy syntetyczne, zależy wyłącznie od Ciebie! Upewnij się jednak, że używasz wysokiej jakości materiałów, abyś mógł cieszyć się nową kołdrą przez długi czas.

https://www.koceo.pl/