Jaki krem na odparzenia dla niemowląt?

Odparzenia skóry dziecka to jeden z częstszych problemów, z jakimi boryka się rodzić malucha. W wielu przypadkach pojawiają się przede wszystkim odparzenia pieluszkowe, które występują w okresie noworodkowym i niemowlęcym. Dobrym rozwiązaniem są z pewnością kremy na odparzenia dla niemowląt i dzieci, które w skuteczny sposób wspierają profilaktykę i dbanie o delikatną skórę malucha.

Delikatna skóra dziecka wymaga szczególnej troski

Skóra noworodka i niemowlaka jest szczególnie delikatna. Jest ona dużo cieńsza i bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych, szczególnie w okresie trzech pierwszych lat życia. Wyjątkowo cienka jest warstwa rogowa skóry, która zawiera znacznie mniej lipidów w porównaniu z cerą dorosłych. W wielu przypadkach przyczynia się to do nadmiernego przesuszania naskórka.

Małe dziecko w pierwszym okresie życia nie ma jeszcze w pełni wykształconego płaszcza ochronnego skóry, który chroni jej wierzchnią warstwę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo zabezpiecza skórę przed nadmiernym parowaniem wody z naskórka. Dlatego też u dzieci bardzo często pojawiają się podrażnienia i otarcia skóry. Problemy skórne może potęgować zasadowe pH skóry, ponieważ takie właściwości posiada cera małego dziecka. Polecamy sprawdzić krem Sudocrem Expert.

Profilaktyka w walce z odparzeniami

Odparzenia to problemy skórne, które pojawiają się w wyniku długotrwałego kontaktu z czynnikiem drażniącym. Może nim być mocz. Dzieci w pierwszym okresie życia korzystają z pieluszek, które w dość ścisły sposób okrywają pupę. Obecna wilgoć, a także wyższa temperatura może powodować podrażnienie skóry. W pierwszym etapie naruszana jest warstwa ochronna skóry, następnie pojawiają się na niej przesuszenia oraz podrażnienia.

W walce z odparzeniami istotna jest profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja. W tym celu należy zapewnić suchą skórę przez możliwie długi czas. Dlatego zalecana jest częsta zmiana pieluszki oraz wietrzenie skóry dziecka. W trakcie zmiany pieluszki należy przemyć pupę malucha ciepłą, przegotowaną wodą, następnie ją osuszyć przed założeniem pieluszki. Wspomniana profilaktyka powinna również obejmować regularną kąpiel w emolientach, która pozytywnie wpływa funkcjonowanie skóry oraz jej warstwę ochronną.

Do pielęgnacji tak wymagającej cery warto wybrać kremy na odparzenia dla dzieci, które będą skutecznie wspierały ochronę skóry przed czynnikami drażniącymi. Dobrze dobrany krem działa nawilżająco, wspomaga funkcjonowanie bariery ochronnej skóry oraz przeciwdziała pojawianiu się podrażnień.

Sudocrem, a odparzenia u małych dzieci

Sudocrem to skuteczny krem do pielęgnacji skóry, ponieważ działa ochronnie i łagodząco. Dodatkowo wspomaga jej regenerację. Produkt ten wspiera również wytwarzanie bariery ochronnej skóry, która stanowi zabezpieczenie przed czynnikami drażniącymi. Uwagę zwraca specjalna formuła, która chroni delikatną i wrażliwą skórę. Krem ten jest jednocześnie skuteczny, jeśli chodzi o łagodzenie popękanej i podrażnionej cery.

Na skuteczność działania kremu wpływa sposób jego użycia. Produkt ten należy nakładać na czystą i osuszoną skórę. Preparat warto wmasować kolistymi ruchami, natomiast ilość kremu na odparzenia powinna być niewielka. Zaleca się również odczekanie odpowiedniej ilości czasu na wchłonięcie Sudocremu, nim ponownie zostanie założona pieluszka.

Sudocrem bardzo szybko zmniejsza dyskomfort, jaki pojawia się w przypadku podrażnienia oraz odparzenia skóry dziecka. Redukuje również zaczerwienienie oraz w dość szybki sposób łagodzi podrażnienia. To niezwykle ważne, gdyż tego typu problemy skórne mogą wywoływać dyskomfort i rozdrażnienie u małych dzieci.

Skuteczna pielęgnacja w każdym wieku

Skuteczny krem na odparzenia to krem barierowy, który wyróżnia dopracowana formuła. W jego składzie można tlenek cynku. Substancja ta posiada szerokie działanie, ponieważ skutecznie łagodzi skórę. Jednocześnie wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalnie. Dlatego też krem ten chętnie stosowany jest w przypadku leczenie i profilaktyki pieluszkowego odparzenia skóry oraz innych problemów skórnych, które szczególnie często pojawiają się u małych dzieci.